Super tip, jak strávit několik hodin v lese poblíž hradu Křivoklát v areálu plném dětských her či několika naučných stezek s mnoha panely a tabulemi, které dokážou zaujmout.

Parkování

Hned u vstupu do areálu je parkoviště, kam se vejde přibližně 20 aut, což běžně stačí, během pěkného víkendu a o prázdninách může být ale těžší najít místo, pak lze parkovat v obci Křivoklát, která je odtud kousek a kde je parkování placené. Z hromadné dopravy jezdí na Křivoklát autobusy i vlaky.

Vstup a sjízdnost

Areál je celoročně přístupný, vstup je zdarma.

Jednotlivé části areálu jsou vzájemně propojené pěšinami, vše je sjízdné s kočárkem.

Pokud se chcete trochu víc projít, doporučujeme dendrologickou trasu, která je dlouhá 2 kilometry. Naše čtyřleté dítě nemá z chůze zrovna požitek, ale tohle ušel bez problémů, povzbuzovaly ho naučné panely stromů, házení listí, běh po kládě a podobné radosti. Po trase se dojde ke spodní části areálu (k památnému stromu), při zpáteční cestě můžete navštívit klouzačky, prolézačky, houpačky a další dětské oblíbenosti.

Po cestě se můžete několikrát pokochat výhledem na hrad Křivoklát.

logo

Občerstvení

Žádné tu není, tedy určitě ne během naší návštěvy v březnu 2019. Pro piknik je tu ale připraveno mnoho různých posezení či laviček. I ohniště tu najdete u jednoho z hřišť. Mnoho míst, kde se občerstvit, najdete v obci Křivoklát, my jsme si v létě pochutnali na zahrádce Hospůdky Pohoda.

Časová náročnost: 2-3 hodiny.

Kdybyste snad měli chuť na rozhlednu, kousek odtud autem je Velká Buková, návštěvu doporučujeme, můžete si o ní přečíst tady.

logo
logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.