Přemýšlíte, kam vyrazit s paddleboardem nebo kajakem, ale sháníte osvědčená místa, která budou pro tyto oblíbené vodní sporty vhodná? Přinášíme vám pár tipů na lokality, které jsou jako dělaná pro lehký trénink, ale i pořádné vodní dobrodružství. Přečtěte si, kam v létě vyrazit za zážitky.

Za paddleboardem a kajakem na jih Čech

Pro paddleboarding vám bohatě postačí i menší vodní plocha. Takových, ale i těch mnohem větších, najdeme po ČR plno. Obzvlášť jižní Čechy nabízí dostatek příležitostí na provětrání nejen paddleboardu, ale třeba i kajaku. Vyrazit tak můžete například do Českého Krumlova – z parkoviště P3 budete mít nejsnazší přístup do vody, a krátkou trasu, na jejíž cíli se ocitnete u vstupu na další parkoviště, zvládnete sjet kajakem, paddleboardem nebo na raftu. Na trase minete dva jezy. Další možností, jak si užít bezvadný čas na vodě, je navštívit Lipno. Na Lipně najdete nepřeberné množství míst, kam stojí za to vyrazit. Ať už tak chcete vyrazit na paddleboard nebo s kajakem, máte se rozhodně na co těšit. Pokud jste zkušení milovníci těchto vodních sportů, můžete se vydat i z jedné strany nádrže na druhou. Doplout můžete i na některý z ostrovů – Králičí ostrov nebo Tajvan. 

Moravou po vodě

Raft, mořský kajak nebo nafukovací kajak využijete při plavbě podél řeky Moravy. Začít můžete třeba v obci Vnorovy, následně můžete plout 14 km dlouhým neregulovaným korytem řeky. Po cestě na vás bude čekat panenská příroda, kterou si na první pohled zamilujete. Hladina vody je zde nízká, proto tuhle trasu zvolte třeba i v případě, že jste úplní začátečníci. Brněnská přehrada, konkrétně pláž Rokle, je pro změnu jako stvořena pro paddleboarding. Stoupnout na prkno ale můžete i na některé z nádrží Nové Mlýny – ty jsou celkem tři a rozhodnout se pro některou z nich můžete třeba i v závislosti na tom, jak jste ve vodním sportu zdatní. I na toulkách po Moravě si tedy určitě přijdete na své. 

Středním Čechům vévodí Sázava

Na Sázavě najdete různě složité trasy, ze kterých si vyberete, ať už jste kajakář začátečník, nebo profík. Oblíbenou trasou je Zruč nad Sázavou – Český Štenberk. Ta je určena pro všechny kajakáře, ty zkušenější bude ale bavit úsek Stvořidla, který se nachází mezi Smrčnou a Vilémovicemi. Krásnou krajinu v okolí řeky Berounky můžete pozorovat z paddlebarodu na trase z Roztok u Křivoklátu do Nižbora. Trasa je dlouhá 18 km. 

Na západ za vodou? 

Pokud vaše cesty směřují na západ Čech, nesmíte minout oblíbenou přehradu Hracholusky. Umístěna je na řece Mži a najdete jí 20 km od Plzně. Z pohodlí některého z kempů, kterými je nádrž obklopena, se snadno dostanete do vody, a můžete tak z paddleboardu vyhlížet třeba výletní loď Plzeň, která je zde pro turisty připravena po celou sezonu. Pokud je vaší volbou řeka Ohře, zkuste se vydat podél Svatošských skal a zámku Loket až do Karlových Varů. Ideální bude vydat se touto trasou na kajaku nebo raftu. Po cestě navíc můžete využít možnosti udělat si krátkou zastávku právě k návštěvě zámku Loket. Celá trasa ale skrývá nespočet krásných míst, pohled na ně si tak zpoza kajaku určitě užijete.