• Autor příspěvku
  • Poslední změna příspěvku:18. 12. 2019
  • Rubriky příspěvkuKrkonoše / Výlety po ČR

Pecka je zbrusu nové (2018) hravé a zábavné dobrodružství v blízkosti Portášek. Prolézačky, tunely, vyhlídky, chodníčky a různé hry, prostě boží! Jsou tu i prvky pro kuličky, které se dají sehnat buď u Pecky u horní stanice lanovky nebo v půjčovnách koloběžek, můžete mít ale i svou, pokud máte nějakou větší. Otevřeno je od května do září, konkrétní časy najdete na webových stránkách Pecky.

Jak sem

  • autem zaparkovat na jednom ze čtyř parkovišť ve Velké Úpě
  • do Úpy jezdí i autobusy
  • na kopec vyběhnout buď pěšky nebo vyjet lanovkou

Lanovka s dětmi

Lanovka jede v létě vždy v půl a v celou v době 9:00-18:30. Určitě před jízdou doporučuji zkontrolovat, zda ve zvolený den lanovka jede. Je to trojsedačka a spolu můžou jet vždy maximálně 3 osoby včetně mimin, takže například my (žena+muž+tříleté dítě+půlroční dítě) jsme se museli rozdělit. Lanovka převáží i kola a kočárky. Kočárek obsluha naloží na lanovku bez dítěte, to je doporučeno vzít na cestu lanovkou do šátku nebo nosítka.

Občerstvení

My se výborně najedli v Sagasserových boudách, kde si člověk připadá jak u babičky na chalupě. Těch možností občerstvení je tu ale víc.

Jak dolů

Vrátit dolů se dá pěšky, odhaduji to tak na hodinu, lanovkou nebo na koloběžce, kterou si u Pecky půjčíte – je tu jedna trasa do Úpy a jedna do Pece. Koloběžky jsou vhodné od 6 let.

Náš tip aneb jak jsme pojali výlet my

Po pohrání si v Pecce jsme se vydali pěšky do Růžohorek, po cestě jsme se občerstvili u Děčínské chaty a mají tu i kravičky, v Růžohorkách jsme nasedli na lanovku a vyvezli se na Sněžku. Trasa z Pecky na Růžohorky je dlouhá 2,5 km do mírného kopce a zvládl ji pěšky i náš tříletý. Mimino se neslo v nosítku.

Zpátky ze Sněžky do Úpy je možno se vydat stejnou cestou (lanovka ze Sněžky jezdí do 19.h a z Portášek do Úpy do 18:30), my jsme ale kvůli velké frontě na Sněžce sešli dolů pěšky s občasným poponešením tříletého, což nám trvalo asi 3 hodiny.

Fotogalerie – Pecka

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.