Procházka na Belveder, pěknou vyhlídku nad kaňonem Labe, je prima jako menší samostatný výlet a nebo ve spojení s jiným výletem v okolí. Výhled z výšky na labské údolí a okolní skály prostě nikdy neomrzí. Naše fotky jsou, ač to nevypadá, vánoční. V teplejších měsících je to tu ještě mnohem krásnější.

Doprava

Dá se přijet až k Belvederu autem. Nebo se dá parkovat v obci Labská Stráň u obecního úřadu dojít k Belvederu po málo frekventované silnici, po které jezdí jen ti, co se vezou až k Belvederu. Po silnici je možné jet i s kočárkem. Doporučuji cestu naplánovat jako okruh, trasu jsem vyznačila tady, je dlouhá 2 kilometry a ujdou ji tak i menší děti.

K úřadu jezdí i autobus z Děčína.

V obci Labská Stráň je dětské hřiště, mám dojem, že dokonce dvě.

Tip na výlet pro dopravní nadšence

Dojeďte vlakem do Dolního Žlebu, kam jezdí vlaky z Děčína, dojděte k přívozu, který je od vlakové zastávky vzdálený asi 1 kilometr a po přeplutí Labe vyběhněte na Belveder po schodech mezi skalami. Zpátky se jde stejnou cestou. Přívoz jezdí celoročně, ale určitě si jeho aktuální provoz zjistěte předem.

Vyhlídka Belveder

Vyhlídka byla na skále vybudována v 18. století a stojí víc než 100 metrů nad Labem. Tenkrát se tu pořádaly hudební koncerty. Vyhlídka byla pak v 19. století spojena se zámkem v Bynovci 4 kilometry dlouhou kočárovou cestou, po které dnes vede červená turistická značka.

Po vyhlídce, která je tvořena dvěma částmi, je možno se pohybovat i s kočárkem, ale musí se překonat pár schodů.

Co baví děti

No děti asi moc neocení výhledy, to je jasné. Našeho syna ale bavily lodě, které plují po Labi a taky vlaky, které podél Labe jezdí.

Restaurace a penzion

Restaurace funguje pro návštěvníky jen o víkendech. Ve všední dny se v ní stravují pouze hosté penzionu. Já jsem tu ještě nikdy nebyla v době, kdy byla restaurace otevřená, takže s ní nemám zkušenosti.

Výlety v okolí

Já bych doporučila návštěvu vyhlídky Belveder spojit třeba s výletem na rozhlednu Růženku v nedaleké Růžové nebo na rozhlednu v Janově, ta je taky blízko. Bohužel obce nespojuje jeden autobus, dá se jet jen s přestupem, ale autem je to cesta na pár minut.

Pěkné je taky indiánské městečko Rosehill, které funguje vždy v červenci a srpnu. Příjemná je i Mýdlárna Rubens v Růžové.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.