• Autor příspěvku
  • Poslední změna příspěvku:31. 8. 2020
  • Rubriky příspěvkuRecenze

Nový průvodce Šumava s dětmi od autorky blogu Už tam budem? Evy Kamitzové vezme velké i malé cestovatele po tom nejhezčím, co Šumava nabízí. A nejen to. V knížce najdete i několik tipů na německé, tedy bavorské straně.

Hned na první pohled je jasné, že je kniha promyšlená a vymakaná do posledního puntíku. Už jen ten vzhled… Menší formát a měkká brožovaná vazba se hodí do každého turistického batůžku.

Každý výlet má svou dvoustránku. Jako první se dočtete délku výletu, i předpokládanou dobu jeho zdolání. Dále je tu (ne)sjízdnost s kočárkem a výchozí bod.

V textu se pak dozvíte detaily každé procházky, včetně užitečných informací (například otevírací doby) a praktických tipů. Čtenáři ocení i popis parkování a možností občerstvení.

Druhá stránka je už věnovaná fotkám, které jsou moc pěkné a pokud nás nenaladil na šumavskou notu už text, po shlédnutí fotek víme, že sem prostě brzy musíme.

Líbí se mi i šikovná poslední část knížky, kde najdete tipy, kam s dětmi, když počasí nepřeje, doporučení ubytování a restaurace či cukrárny. Hodit se vám můžou i informace i lyžování nebo kempování na Šumavě.

Eva sama doporučuje Šumavu navštívit spíše mimo sezónu, tedy na jaře nebo na podzim. Není se co divit, že je Šumava tak oblíbená.

Knihu zakoupíte v e-shopu na blogu Už tam budem?.

Evčo, ještě jednou gratuluji ke splnění snu a vydání inspirativního a užitečného průvodce! 🙂

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.