V létě roku 2018 bylo v zámeckém parku ve Ctěnicích realizováno a otevřeno Mufovo hřiště. Jeli jsme ho omrknout a vyzkoušet. Webové stránky zámeckého areálu Ctěnice zde.

Doprava:

Parkovat se dá na dvou místech, buď přímo před vjezdem do areálu nebo uvnitř areálu. Lepší je parkovat uvnitř, je tam trochu stín. Parkování není zpoplatněno.

Dá se sem dojet i autobusem hromadné dopravy, ten jezdí z Palmovky a Letňan.

Co v parku najdete

Návštěva zámeckého parku, ve kterém najdete Mufovo hřiště hned na začátku, také není zpoplatněna. Největší prolézačka je vhodná až cca od 3-4 let. Je tu i pískoviště (bábovičky vezměte z domova), dřevěné sochy, otáčecí Muf a houpačka pro dvě děti. Hřiště je hlavně pěkné vizuálně, funkčnost by se vylepšit určitě dala.

Dále v zámeckém parku najdete potok, což je třeba u nás velký hit. V zadní části najdete i zahradnictví, kde lze nakoupit mnoho druhů květin. Zámecký park jsme navštívili v září a velkou zábavu obstaral i kaštan, který stojí hned u hřiště. V parku se dá dovádět klidně hodinu. Procházka se hodí i pro kočárky.

Občerstvení:

Od června 2020 v areálu působí Icewaves Truck, který nabízí samé dobroty a personál je velmi milý. Potešilo.

Něco navíc:

Na druhé straně areálu nabízí místní jezdecký spolek projížďky na ponících pro děti od dvou let a pro starší také na koních. Taky tu prý pořádají různé akce pro děti.

logo
logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.