Na výlet na Petřín jsme se vydali v září v rámci události Kačabích pohorek. Vyjeli jsme nahoru lanovkou a dolů jsme sešli, děti šly po svých nebo se nesly v nosítku a šátku, ale šlo by jít i s kočárkem.

Lanovka na Petřín a dětmi

Obsluze se ukazuje lístek nebo Opencard. Co se týká dětí a dospělých, kteří doprovázejí dítě do 3 let: Obsluze lanovky stačí ukázat doklad, který dokazuje, že dítěti ještě nebyly 3 roky (průkazka, občanka nebo pas dítěte), doklad musí být mladší 1 roku.

Lanovka nemá zřízen bezbariérový vstup, s kočárkem se sem ale smí, pokud zvládnete překonat schody, které nejsou nijak strmé.

Výlet

Zpátky dolů se můžete svézt zase lanovkou nebo jít jako my pěšky. Cest dolů je mnoho. Potkat můžete krásné výhledy na Prahu.

Co se týká odrážedla a kola, cesta dolů je z kopce, tak je to fajn, jen pokud dítě spolehlivě brzdí. Já bych kolo spíš nebrala.

U rozhledny je dětské hřiště, hodí se pro všechny věkové kategorie, lepší je ale pro větší děti. Je na přímém slunci, některé lavičky jsou ve stínu. U rozhledny najdete i nové WC, je placené.

U spodní stanice lanovky je také moc pěkné hřiště, které je velké a vhodné i pro menší děti, ale je také na přímém sluníčku.

Petřínská rozhledna:

  • web rozhledny, kde najdete i otevírací dobu a vstupné
  • nadmořská výška 324 m n.m.
  • rozhled z výšky 55 metrů
  • počet schodů 299
  • zajímavost: schodiště jsou tu dvě – nepotkávají se tu lidé jdoucí nahoru a dolů
  • rozhled na Prahu, Říp, České středohoří, Krkonoše a Brdy

Zrcadlové bludiště:

Podle naší zkušenosti toto baví spíš děti starší. Malé děti narážejí do zrcadel a moc je nebaví ani deformující zrcadla. Je to za docela vysoké vstupné a pak je tu člověk minutu.

Náš tip:

Štefánikova hvězdárna na Petříně má prý super programy i pro děti!

Další rozhledny, včetně informací o trasách pro kočárky nebo malé chodce, najdete tady.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.