Jako dovolenkové útočiště pro 13 matek a jejich 25 dětí jsme letos zvolili Hotel Pod Zvičinou, který leží ve východních Čechách kousek od Dvora Králové a je z něj nádherný výhled na krkonošské panorama.

Naše skupina má široké spektrum různých potřeb a podmínek, ať už to je cena za ubytování, možnost polopenze, jídla pro různé alergiky, rozumný dojezd z Prahy, zábava pro děti, výlety v okolí a tak dále. Hotel pod Zvičinou splnil naše očekávání a zažili jsme tu příjemný a zábavný týden.

Přijet sem ale můžete i jen na výlet. Pro hosty je tu parkoviště zdarma, vaří se tu každý den od 12 do 18, můžete si tu pohladit zvířátka, nechat pohrát děti na hřištích, rozhlédnout se do kraje z terasy nebo vyhlídkové věže a projít si některou z hravých stezek.

logo

Hotel, ubytování a restaurant

Co v hotelu nechybí a rodiny s dětmi potěší?

 • velká kapacita pokojů různých velikostí – bydlet se dá i v chatce nebo ve stanu
 • restaurace (my jsme měli polopenzi a pokud jsme byli poblíž přes poledne, dokoupili jsme si oběd). Kuchař je velmi ochotný uvařit jídlo s ohledem na různé potravinové alergie. Bar funguje cca do 21. – 22. hodin. V restauraci je 5 ks dětských jídelních židliček a blízko je i toaleta s přebalovacím pultem.
 • Na terase jsou kromě posezení i dvě menší dětská hřiště.
 • vnitřní herna (prolézačky a bazén s kuličkami)
 • Personál ochotně poradí s výlety vhodnými i pro rodiny s dětmi. Ne že bych sem nepřijela s připraveným seznamem, haha. 🙂
 • dětské postýlky včetně povlečení
 • Pokoje byly včetně koupelny čisté a příjemné.
logo

Areál

Zvířátková farma – na loukách v okolí hotelu najdete prasátka, kozy, ovce, osly a poníky. Nejkontaktnější jsou oslíci. U ohrad najdete automaty na granule na 10 Kč, ale nějaké ty dobroty jsou připravené i na recepci hotelu.

Venkovní brouzdaliště pro děti je chladnější, ale oplocené. Vedle je i větší bazén, ale ten je zarostlý.

poníci a bazény v pozadí

Lesní hřiště – během našeho pobytu v červenci 2020 bylo čerstvě dokončeno venkovní dřevěné hřiště u lesa, kde jsou různé prolézačky a bosochodá stezka.

V blízkosti hotelu je postaveno několik stezek pro děti. Na recepci si můžete ke dvěma zakoupit pracovní listy a za vyplnění děti získají na recepci odměnu.

V areálu stojí i vyhlídková věž, což je původně skokanský můstek.

logo

Špetka negativ

Do správné recenze patří i nějaké ty čmouhy, ale moc jich není.

 • Do horních tří pater hotelu, kde jsou pokoje pro hosty, se dá dostat pouze po schodech, výtah tu není. Ubytovat se dá ale i bezbariérově mimo hlavní budovu.
 • V pokoji je slyšet hluk přes stěny i přes dveře a podlaha vrže.
 • Postele nejdou zcela přisunout a je mezi nimi mezera. Dá se vycpat dekami, které jsou na pokojích k dispozici.
 • Je škoda, že je bazén zarostlý.
 • Počítejte s tím, že pokud jste velká skupina, budete na večeře dlouho čekat, což je ale pochopitelné.
logo

Výletnické cíle v okolí

Nápady na výlety, koupaliště a občerstvení jsem sepsala v samostatném článku. Najdete v něm kromě navštívených míst i seznam cílů, které jsme nestihli.

7 výletů ve východní části Podkrkonoší

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.