Chladné počasí svádí k prohřátí organismu a tím i k víkendovým, ale i delším návštěvám lázeňských areálů – wellness pobytům. Lázně Bohdaneč nejsou speciálně přizpůsobené pro děti, pokud je to tedy možné, lepší je nechat je s tátou nebo u babičky/dědečka a vyrazit bez nich. Co když ale máte malého kojence, který se zatím bez maminky obejde třeba jen hodinu dvě? To byl přesně můj případ.

Na dámskou jízdu do lázní některé ženy z naší party vyrazily i s miminkem a hlídací babičkou. Procedury si mohou užít jak máma, tak i babička, personál totiž ochotně naplánuje procedury tak, aby se oběma ženám časově nekryly. Také je možno pobyt naplánovat bez procedur (například mamka procedury má a hlídací osoba ne). V nabídce je několik základních balíčků a je možno si další lázeňské procedury doobjednat jak předem, tak i na místě.

Strava: V nabídce je polopenze nebo plná penze. Personál kuchyně velmi ochotně ohřeje donesené batolecí jídlo. Dětské židličky zde nejsou k dispozici, krmili jsme v kočárku nebo na klíně nebo před/po obědě na pokoji.

Pokoje: Budovy jsou vícepatrové a jsou v nich výtahy. Vejde se do nich klasický kočárek. Sportovní kočárek typu Thule Chariot už ne. Po přízemí se dá všude pohodlně kočárkem jezdit, areál je poměrně velký a je to docela procházka, což je bezva třeba v případě, že venku prší a je potřeba miminko v kočárku uspávat.

Lázně nenabízí dětské postýlky, takže tu cestovní je potřeba vzít s sebou. Pokoj jsme dostaly dvoulůžkový s oddělenými, poměrně vysokými postelemi a kobercem na zemi. V koupelně byl sprchový kout. Na pokoji je menší TV a chytit se dá slabší WiFi. Pokud je potřeba něco koupit, lázeňský areál se nachází přímo ve městě Bohdaneč. V areálu není žádná dětská herna. Dovádět se ale dá za hezkého počasí třeba na dece v lázeňském parku.

Procházky v okolí

Tím se dostáváme k procházkám. Moje devítiměsíční dcerka a babička se s kočárkem prošly po krásném okruhu, který vede po louce a lesem a trvá asi 1,5 hodiny lehkým nebo trošku těžším terénem, který se ale i s obyčejným kočárkem dá v pohodě zvládnout. Cesta vede přímo z lázeňského komplexu po modré a zelené.

Lázeňským areálem ještě prochází jiná trasa – naučná stezka „Gočárův okruh“, která vede i městečkem.

Sice to není vyloženě baby-friendly dovolená, ale můžu říct, že wellness víkend se dá s miminkem krásně zvládnout a odpočinout si lze třeba v bylinkové lázni, ve vířivce, bazénu, sauně, solné jeskyni nebo na masáži! Nebo třeba i jen tím, že člověk pár dní nemusí vařit a uklízet a může strávit trochu více času s přáteli. 🙂

Výlet na Kunětickou horu

Po cestě zpátky jsme navštívili tuhle dominantu Pardubického kraje, můžete si o ní přečíst v tomto článku.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.