Jureček a procházka parkem

Jureček je známý hlavně díky pěknému koupališti a restauraci. Taky je to tu ale vyhlášené díky stezce pro cyklisty, která se hodí i pro malé cyklisty nebo pro vozíky za kolo. Dají se tu naplánovat různé délky tras. Vzali jsme odrážedlo a kočárek a jeli tohle místo prozkoumat.

Doprava

U koupaliště je parkoviště, kde jsme nechali auto. Do Říčan se dá dojet i autobusem nebo vlakem, je to sem asi půl hodiny cesty z centra Říčan normální chůzí.

Koupaliště bylo v květnu ještě zavřené a restaurace vypadala dost plně, obojí vyzkoušíme třeba někdy příště.

Vzhůru na výlet

Vydali jsme se tedy na cestu podél rybníka Jureček, za chvilku se objevilo skvělé dřevěné hřiště, je to taková opičí dráha pro děti. Jeden okruh je doporučený pro děti od 3 do 8 let, druhý od 8 do 14 let.

Pak se dá jít libovolně dlouho podél vody a prostě se kdykoliv otočit a jít stejnou cestou zpět. Trasa je ideální pro kočárky, odrážedla a kola třeba i s vozíkem.

My jsme došli k druhému, menšímu koupališti a po červené značce jsme šli nahoru a pak zpátky směrem k parkovišti. Po této cestě jsme potkali spoustu mravenišť.

Obelisk

Za tenisovými kurty stojí obelisk, který ukazuje, kudy vede 50. rovnoběžka. Za chvilku se objevilo posezeni, venkovni posilovna spíš pro seniory a dětské hřiště, určené pro starší děti tak od sedmi let.

Pak už je to jen kousek zpátky k parkovišti. Takový okruh je dlouhý 2 kilometry a strávili jsme tu 1,5 hodiny. Mapu najdete tady.

Lázeňská louka

V Říčanech mám ráda i Lázeňskou louku, kde původně býval rybník. Přes mokřad se vine lávka, kterou obrůstají vrby. A poblíž se pasou koně, koukat na ně možno třeba z velké houpačky. Nechybí tu ani dětské prolézačky a klouzačky.

Nedaleko je i dopravní hřiště. Projít se dá až k rybníku a nebo na zříceninu říčanského hradu. Co se týká občerstvení, doporučuji Bistro Na Růžku na náměstí, mají tu dětský koutek a moderně pojaté menu.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.