Na mapy.cz tuto stezku najdete po názvem Okruh V. Levého. Vede totiž okolo několika skalních soch, které do skal vytesal Václav Levý. Celý okruh poblíž obce Želízy včetně zacházky k jeskyni je dlouhý 14 km, což se dá s dětmi zvládnout na kole. Okruh se dá ale několika způsoby zkrátit tak, aby se dal výlet ujít i s dítětem v nosítku, v kočárku, případně krátké trasy ujde malé dítě i samo. Pozor, okruh vede kousíček po silnici.

Baterky s sebou! 🙂

Kdo by neznal Čertovy hlavy
logo

Občerstvení:

Pár možností, kde se najíst, tu je, my jsme ale měli vždycky jídlo s sebou, není nad piknik v lese, třeba u nějaké skalní sochy.

Doprava k obci Želízy:

Autobusem z Prahy do Liběchova. Autem to do této oblasti trvá z Prahy přibližně 45 minut, parkovat se dá v Želících i Tupadlech.

logo

Trasa pro nosící rodiče, zdatné děti nebo pro kolo, které je vhodné do terénu:

Na kole možno zvládnout celý okruh (modrá turistická značka) včetně zajížďky k jeskyni (po žluté), u Čertových hlav je terén ale těžký. Vůbec ale nedoporučuji brát vozík za kolo (Chariot a podobně), nezdálo se mi to sjízdné, jsou to lesní cesty s vyjetými kolejemi od traktoru.

Had

Celá trasa se hodí i pro děti nesené v nosítku nebo šátku, ale cesta trvá asi 5 hodin, tak to chce naplánovat jednu dvě přestávky, aby si dítě protáhlo nožičky nebo trasu doporučuji zkrátit.

Trasa pro kočárky:

S kočárkem vhodným do terénu se dá ujít celá trasa severně od Želíz. Čertovy hlavy a jeskyni Klácelku v kočárkem doporučuji vynechat.

Sedm chlebů

Trasa pro malé děti jdoucí pěšky:

Vyberte jen jeden kratší úsek. Doporučuji nejvíc procházku na Čertovy hlavy a jeskyni Klácelku a zpátky jít po druhém břehu potoka.

logo

Tipy v okolí:

  • Zámek Liběchov
  • Koupaliště
  • Stezka pro děti v okolí Štětí – naučné putování loupežníka Štětky

Za některé fotky děkuji dědovi. 🙂

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.