Vestecký rybník a okolí je má oblíbená procházka, kam chodíme každoročně. Je vhodná pro děti jakéhokoliv věku. Nechybí na ní nic, snad kromě jak se říká „baby-friendly“ restaurace, kterou jsem v blízkosti žádnou neobjevila.

Doprava

Z Prahy se sem dá dojet MHD. Pro auto mám oblíbené dvě parkoviště: 1. na konci ulice „U Hřiště“ a 2. na konci ulice „K Rybníku“. Odtud je to jen kousek na okružní procházku.

Venkovní areál, kde téměř nic nechybí:

  • Hodí se pro kočárky, odrážedla, ale i brusle a kola.
  • Dětské hřiště leží chytře v lesíku, takže na děti nepraží slunce. Jsou tu trampolíny, skluzavky a prolézačky, pak ještě výstavka hornin, těžených v okolí Prahy a zvonkohra, u níž je krásné molo složené s mnoha kruhů.
  • Planetární stezka – dozvíte se informace o sluneční soustavě a lépe si budete umět představit velikosti jednotlivých planet i vzdálenosti od Slunce.
  • Lávka přes rybník – lepší sesednout z odrážedla. A suché starší pečivo s sebou pro kapry – u nás top zážitek vždycky. I kachny se kaprů bojí.
  • Blízko hřiště je koš na basketball, venkovní posilovna a tlačítková hra, na které si s chutí zařádí děti i dospělí.
  • Okruh se dá udělat jen malý okolo rybníka. Nebo i delší, navazuje tu 2,5 km dlouhá cyklostezka (žlutý okruh).
  • Občerstvit se dá u hřiště, kde mají také venkovní hřiště a do areálu nesmí psi, nabízí tu hlavně nápoje a nanuky.
  • U rybníka je i WC budka.

Tato procházka se dá zvládnout nejrychleji za 15 minut. Ale nikdy jsme tu nebyli kratší dobu než 2 hodiny 🙂

Občerstvení

Jak jsem psala výše, ideální je to tu na piknik, případně nějaké nápoje a zmrzlinu můžete zakoupit u hřiště. Ale pokud přejedete autem nebo MHD do Sulice do Hlubočinky, je tu super restaurant, kde vítají děti.

Restaurace Zas a znova

U restaurace je parkování, uvnitř je dětský koutek, toalety pro děti, přebalovací pult, v nabídce jsou dětská jídla a k jídlu dostanete pastelky a na papíře menu, které je možné vybarvovat. V létě funguje i zahrádka, na které mají králíčky.

logo

Galerie:

Pár podzimních fotek (říjen 2019)

Vestec v parádním ebooku od Ověřeno rodiči

Tento výlet najdete společně s dalšími sedmnácti tipy v ebooku od Ověřeno rodiči, na kterém se podílelo několik rodičů, kteří mají děti staré 0-6 let a kteří s nimi rádi jezdí na výlety.

Kdo se na ebooku podílel?

Ukázka:

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.