Městská část Praha – Kolovraty leží na samém okraji Prahy, na jihovýchodě. Ve snaze zlepšit zdejším obyvatelům život tu byly vyznačeny vycházkové okruhy. Okruhů je 13 a jejich celková délka je 25 kilometrů. Protože na nich tu a tam najdete i různé hravé prvky, výborně se hodí pro výlety rodin s malými dětmi.

logo

Doprava

Nejjednodušší a nejrychlejší doprava z Prahy do obce / městské části Kolovraty je vlakem z Hlavního nádraží. Cesta sem trvá necelou půlhodinu a vlaky jezdí několikrát za hodinu. Dojet se sem dá i autobusem (třeba z pražských Hájů) nebo autem.

Doporučené místo na parkování nemám, ale menší parkoviště je třeba u Náveského rybníka, který je ideálním výchozím místem pro procházku, kterou jsme prošli my a kterou doporučujeme.

V centru Kolovrat je infocentrum a obchod s potravinami.

logo

Vycházkové okruhy

Jak jsem psala, vycházkových okruhů je 13, takže zdejší krajina může být výletním cílem hned několikrát a pokaždé uvidíte něco nového.

My jsme na naší procházce potkali ohradu se slepicemi a kozou a pastvinu s koňmi, dále dřevěnou zvonkohru, balanční prvky a trampolínu. Děti měly radost i z houpačky na stromě.

Náš okruh jsem vyznačila na této mapě. Je dlouhý 5 kilometrů, po svých je ujdou děti cca od 3 let.

Klikněte na mapku, zvětší se vám. Legenda:

3 – dřevěná zvonkohra

5 – balanční prvky a trampolína

6 – přelejzačka

7 – mašinka a posezení

8 – houpačka na stromě

Více informací o okruzích

Něco víc o okruzích na stránkách Kolovrat.

logo

Kočárky a kola

Vycházkové okruhy jsou umístěné téměř v rovině, cesty jsou dostatečně široké, takže se hodí pro kola i kočárky.

logo

Občerstvení

My jsme si nesli svačinu svou, po cestě je spousta laviček. Vzhledem k tomu, že jsme sem šli v době koronakrize, nevyzkoušeli jsme žádnou kolovratskou hospůdku, pár jich v městské části Kolovraty najdete.

logo

Fotogalerie

logo

Za tip na tohle místo děkujeme Lucce z Basta Fidli.