Přesně uprostřed Saského Švýcarska najdete stolovou horu Pfaffenstein. Výlet do skalního města se hodí i pro rodiny s dětmi, nechybí tu skalní prolézačky, spousta vyhlídek a restaurace s rozhlednou, která je otevřená i v zimě. Vstupné na rozhlednu je dobrovolné.

Parkoviště

Najdete ho v blízkém Pfaffendorfu, je placené (automat).

Kudy kam

Trasa se dá naplánovat jako okruh. Nevynechejte ani zacházku ke skále Barbarine, solitéru oblíbenému mezi lezci. Je na ní pěkný výhled.

Doporučuju jít nahoru po prudší cestě (z Pfaffendorfu hned rovně do skal) a dolů po mírnější cestě a zpátky podél lesa. Cesta je dlouhá hrubým odhadem 4 km, malinké děti vezměte do nosítka, pro kočárek to tu vhodné není vůbec. Cesta se dá ujít s kocháním do okolí za 2 hodiny, s malými dětmi jdoucími pěšky tak za 3 hodiny.

Výhledy jsou tu parádní, uvidíte stolové hory v okolí (např. Königstein, Lilienstein), ale i na české straně Děčínský Sněžník. Vidět je také do Drážďan.

Když jsme tu byli naposledy, o Vánocích, tak byly černé mraky. Proto jsou fotky tak tmavé. Ale jinak je tu nádherně a duši to tu rozhodně spíš prosvětlí a zahřeje.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.