Krčský les, jinak zvaný také Kunratický („Kunraťák“), je jednou z největších lesních ploch v Praze. Je také jedním z nejnavštěvovanějších koutů přírody v Praze. O víkendu za hezkého počasí počítejte s vyšší návštěvností a rovnou tedy doporučuji pro procházku do Krčského lesa spíš všední den.

Od zvířátek ke zvířátkům

Máme tu jednu oblíbenou krátkou trasu od jednoho koutku se zvířaty k druhému, tam i zpět je trasa dlouhá 1,5 kilometru a je vhodná i pro kočárek nebo třeba pro odrážedlo. Pokud máte možnost jít na výlet bez kočárku a projít se i na zříceninu hradu, pak je trasa dlouhá asi 3 kilometry.

Doprava

Zaparkovat auto v ulici Zelená louka nebo K zelené louce. Nejbližší autobusová zastávka je „IKEM“, autobusy sem jezdí z mnoha směrů, třeba z Budějovické, Skalky nebo Hájů.

Detaily výletu do Krčského lesa

Hned za začátku cesty je lanové hřiště vhodné cca od 3 let výš, menší děti si mohou pohrát s kamínky. Pak pokračujeme do restaurace Na tý louce zelený, kde je větší zahrádka s venkovním občerstvením, dětským hřištěm a koutkem s ovcemi a prasátky. Zvířata lze krmit granulemi zakoupenými v automatu na mince 5 Kč nebo 10 Kč. To jsem stihla zapomenout, kdyžtak mi někdo dejte vědět, děkuju.

Pak se vydáme podél Kunratického potoka směrem k restauraci U krále Václava IV., u které je taky venkovní stánek například s točenou zmrzlinou, ale hlavně je poblíž dětské hřiště a výběh s daňky. Ti se krmit nesmí, bohužel už několik daňků pošlo proto, že dostali od návštěvníků nevhodnou stravu. Je možné jim tu ale nechat jídlo v k tomu určeném boxu, kam se ukládá ovoce, zelenina a pečivo, Ovoce a zelenina musí být čerstvé, pečivo suché a tvrdé, nic nesmí být plesnivé a shnilé. S kočárkem se dá ještě projít údolím a nebo jít stejnou nebo podobnou cestou zpět.

Prodloužení výletu ke zřícenině

Pokud chcete výlet ještě prodloužit, vyběhněte na zříceninu hradu Nový Hrádek, který postavil, kde žil a na infarkt zemřel Václav IV. Je odtud výhled na kousek Prahy a mně se líbí i zdejší dubové lesy.

V Kunratickém lese se dá naplánovat velké množství různých procházek nebo třeba i cyklovýletů nejen pro menší děti. My ho ještě nemáme celý prozkoumaný a určitě to máme v plánu napravit.

logo
logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.