Botanická zahrada v Troji s dětmi

Nikdy by mě nenapadlo, že by botanická zahrada mohla bavit i děti pod 5 let, návštěva Botanické zahrady hl.m. Prahy mě ale vyvedla z omylu. Přijeli jsme sem se dvěma ročními dětmi v kočárku a se dvěma čtyřletými dětmi, které šly pěšky a strávili jsme tu skoro 4 hodiny.

Možností parkování i tras je více, popíšu vám ale tu, kterou jsme prošli my, přišla mi pro čtyřleté děti fakt super. Celá je sjízdná s kočárkem a to včetně skleníku Fata Morgana. Netvrdím ale, že to je ideální trasa, protože jsme prošli jen část zahrady a byli jsme tu poprvé. Ale určitě ne naposledy! 😉

Doprava

Do areálu jsme vstoupili horním vstupem. K tomu se lze dostat autobusem (jezdí z metra Kobylisy) nebo je možné přijet autem, u pokladny je parkoviště. Parkovné 100 Kč/den se platí při odjezdu, automat je u závory. Přijít se dá i spodní pokladnou, pak se parkuje stejně jako do zoo, nebo přijet busem. Ale hlavně! Dá se přijet i parníkem! To máme na wish listu už tak dlouho a pořád se nepodařilo uskutečnit…

Kudy jít

Naše trasa vedla od horní pokladny přes stánek s občerstvením, které stojí u mokřadu, dále až k jezírku, kde plavou kapři koi a želvy, což se dětem velmi líbilo.

Pak jsme na delší dobu zakotvili na blízkém hřišti, kde si děti mohou pohrát na několika dřevěných herních prvcích. Hřiště je příjemné i tím, že se nachází ve stínu, v lese.

Odtud jsme vyrazili k malé rozhledně. Vstup na ni je na vlastní nebezpečí.

Botanická na talíři

Pak jsme seběhli dolů z kopce kolem železných soch a odpočinkových houpaček k dalšímu příjemnému občerstvení – bistro Botanická na talíři, která nabízí jídlo a nápoje v moderním pojetí, například bio, raw a nechybí tu ani dětský koutek, knihovnička a možnost ohřevu vlastních dětských pokrmů.

Skleník Fata Morgana a výstava motýlů

Pokračovali jsme pak dále a to do skleníku Fata Morgana, kde zrovna probíhala výstava motýlů. Během roku tu výstav probíhá několik. Mně je všech exotických tvorů mimo přirozené prostředí vždycky líto, ale děti byly u vytržení a snad se mi daří vždy jim sdělit i něco o ochraně přírody. Zpátky k autu nebo hornímu busu se jde mimo areál zahrady podél plotu po cestě, která je sice trochu těžší pro kočárek, ale dá se to!

Děkuju Vendy s podobně starými dětmi za doprovod, s kámošema je to vždycky mnohem větší zábava!

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.

Napsat komentář

Close Menu