Tahle asi 9 km dlouhá vyhlídková trasa poblíž Mnichovic s názvem Krásné vyhlídky se hodí pro výlet se sportovním kočárkem a nebo s dětmi, které jdou pěšky a jsou v chůzi už zdatnější. Nebo se sem můžete vydat jako my s dítětem v nosítku. Trasu jsme ušli za 3 hodiny, což mi přijde pro nošení takové maximum, ale dítě si může po cestě protáhnout nožky třeba na dvou dětských hřištích.

Doprava

Výlet se dá naplánovat mnoha způsoby. My jsme zaparkovali ve Struhařově u supermarketu, který je o víkendu zavřený, a šli okruh proti směru hodinových ručiček. Do obcí po trase je možno dojet z Prahy MHD.

Občerstvení a dětská hřiště

První hřiště i s občerstvením je hned ve Struhařově u rybníka. Druhé potkáte v Klokočné. Pokud si chcete gastronomicky více dopřát, po trase je i Restaurace U Sapíků.

Vydali jsme se sem na začátku dubna a celou cestu na nás dýchalo jaro, všude to kvetlo a včely bzučely. Krásné vyhlídky jsou odtud pěkné, ale musím přiznat, že blázna do výhledů, jako jsem já, je trochu těžší překvapit.

logo
logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.