Nedávno jsme opět jeli do Ovocnářství Jelínek, kde rádi nakupujeme sezónní ovoce. Chtěli jsme cestu rovnou spojit s nějakým výletem a já si vzpomněla, že v Lovosicích hned u Labe postavili novou rozhlednu. Nakonec jsme tady a v okolí strávili 3 hodiny a děti to moc bavilo.

lovosice

Rozhledna U Zámečku

Rozhledna je otevřená od jara 2019. Vysoká je něco přes 7 metrů, vyhlídkový ochoz je ve 4 metrech. Je celoročně volně přístupná. Zeshora uvidíte především na Labe a okolí, z vrchů je pěkně vidět ten litoměřický – Radobýl. Rozhledna je dost nízko, proto žádná velká panorámata nečekejte. V okolí se dá dobře parkovat, do Lovosic ale jezdí i vlaky, autem i vlakem to sem trvá cca hodinu.

Dole pod rozhlednou jezdí přívoz. Má půlhodinové intervaly, ale když je potřeba, jezdí prostě sem tam stále. Převáží hlavně cyklisty umí samozřejmě i kočárky. Funguje celý týden od 8 do 20 hodin. Dospělí zaplatí 20 Kč, děti od 6 let a senioři 10 Kč. Na druhé straně nic extra není, ale samotná plavba je zážitek, pan kapitán vypadá autenticky. Dětem se na břehu hodně líbilo velké hejno kachen, které evidentně očekávalo něco k snědku.

logo

Café Zámeček

Hned u rozhledny je kavárna a cukrárna, kde mají spoustu dobrot včetně točené zmrzliny, nechybí ani posezení venku a dětské hřiště.

logo

Fontána na náměstí

Tyhle pozemní fontány mají naše děti v oblibě. Když je horký den, je to super osvěžení. Náměstí je od rozhledny kousek pěšky.

logo

Lesopark a Bistroosmička

Pak jsme se vydali zpátky přes lesopark, kde je i dětské hřiště. Najdete tu taky Bistroosmička, kde se dá příjemně posedět ve stínu, napít i najíst a jsou tu různé hry pro děti. Je to ale takový punkový styl, naše děti odtud šly úplně zprasené, špinavé od hlíny a křídy. 😀 Ale byly veselé. 🙂

Zpět k rozhledně už to je jen kousek. Je tu i zajímavě vypadající koupaliště, to jsme nevyzkoušeli.

Celou cestu lze absolvovat s kočárkem, tedy samozřejmě až na schodiště na rozhledně.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.