Do Malevilské zoo jsme si udělali výlet z nedalekých Mařenic, kde jsme měli pronajatou rodinou chatu. Zoo je součástí resortu s hotelem, restaurací, golfem apod. Vstupné je symbolické a nikdo ho nevybírá, stačí drobné naházet do dřevěné pokladničky.

Součástí zoo je i botanická zahrada, tam jsme ale kočárkem nejeli vzhledem k velkému teplu a zájmem tříleťáka spíše o zvířátka než rostlinky.

Zoo je otevřena po celý rok a viděli jsme zde kozy kamerunské i domácí, lamy, ovce, které můžete nakrmit granulkami. Dále oslíka, pštrosa, králíky a morčata, fretky, mývaly, prasata, různou drůbež. Nám se nejvíce líbil přátelský poník. Mají zde i vlastní stáje, do kterých jsme se mohli jít podívat.

malevil

V prostorech venkovní restaurace jsou voliéry se spoustou malých papoušků.

Nakonec jsme se nejdéle zdrželi na trampolíně u které byla určitě ne náhodou houpací síť a knihobudka pro rodiče. O kousek dále velké dřevěné hřiště.

Vhodné pro kočárek (mimo botanickou zahradu), nosítko, chodec začátečník. Odrážedla apod. nedoporučuji z hlediska bezpečnosti zvířat.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.