Park Dobeška se nachází na vrcholu Branických skal a je z něj skvělý výhled na Prahu. O děti se sklony ke skákání ze srázů se nemusíte bát, vyhlídka je oplocená.

Doprava k Dobešce

V této oblasti jsou modré zóny, na konci ulice Zelený pruh je ale zóna fialová, kde je parkování o víkendu zdarma a během všedních dnů od 8. do 20. hodin za 20 Kč/hod. Platí se v automatu nebo přes mobilní aplikace, kterou preferuju a doporučuju.

Jezdí sem autobus MHD číslo 134 a to i od metra, třeba z Pražského povstání, Pankráce nebo Budějovické.

Procházka

Trasa je dlouhá asi 1,5 kilometru, my tu máme oblíbený okruh, který jsem vyznačila tady.

Na okraji parku stojí od roku 2001 dva metry vysoká vyhlídková plošina nebo chcete-li rozhledna, která je dílem architekta Davida Vávry. Je celoročně volně přístupná. Výhled je na Hradčany, Strahov, Dívčí hrady, Dalejské údolí, Barrandov, Chuchelský háj, Vyšehrad a Vltavu.

S opatrnějšími dětmi se můžete projít i podél skal.

Celý výlet se hodí pro kočárky i dětská kola. Výhled baví děti, které rády pozorují různé dopravní prostředky, jsou odtud vidět auta, vlaky, tramvaje i lodě. V parku je i spousta ptáčků.

Dětská hřiště v okolí

Hned u Dobešky je mezi keři schovaná prolézačka a pískoviště.

U zastávky je postaveno sportovní hřiště, u kterého je i stůl na ping pong a dětské hřiště s pískovištěm bez báboviček, houpačka a jedno zvířátkové houpadlo. Je tu spousta laviček, stojan na kola a koše na tříděný odpad.

Kdybyste chtěli tip na větší dětské hřiště, jedno je kousek dál, asi 200 metrů, poblíž zastávky U Dobešky, pak je výlet komplet dlouhý asi 2 kilometry.

hřiště u zastávky Dobeška

Občerstvení

Žádné občerstvení v blízkém okolí neznám, ale můžu doporučit Restauraci Na pekařce, která je odtud kousek autem (5 minut) i MHD (20 minut), je tam větší zahrádka s dětským venkovním koutkem a děti dostávají k jídlu i papír a pastelky, sedí se ve stínu stromů a vždycky nám tam chutnalo.

Kdybyste ocenili spíš kavárnu s dětskou hernou, dole pod Branickými skalami je Café Pink Bear. Z Dobešky se dá do herny jít i s kočárkem, jen si na mapě vyberte cestu bez schodů.

Tip pro schodomily

Pokud s sebou nepotřebujete kočárek a vy i děti máte rádi schody, vydejte se sem pěkně zespoda od Vltavy, okruh jsem vyznačila tady, je dlouhý asi 2 kilometry a převýšení je 70 metrů, začíná se i končí u zastávky Přístaviště.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.