Výlet na krásnou dřevěnou věž/rozhlednu Máminka, která stojí na vrchu Krušná hora, patří k mým oblíbeným. Obzvlášť pěkná je procházka na podzim, protože je to les listnatý a od října do listopadu hraje všemi barvami. Výlet sem se hodí ale celoročně.

Během víkendů turistické sezony je pod rozhlednou otevřené občerstvení. Všechny turisticky značené cesty v okolí jsou schůdné se sportovnějším typem kočárku. Cesty zpestřují i panely naučné stezky Krušná hora – Hudlický vrch.

Parkování a trasa

Vyzkoušeli jsme více kombinací parkování a okruhu a nejradši máme jít z Varty, kde je menší parkoviště) po modré na rozhlednu a pak dále až pod Hudlický vrch a zpět po severní žluté. Tahle varianta je dlouhá 7 km a trvá normální chůzí asi 2 hodiny, nám trvala s dítětem v nosítku a kocháním 3 hodiny a později s pomalu jdoucím dítětem s občasným poponesením asi 4 hodiny. Mapu najdete po rozkliknutí zde.

Tip:

Dá se jít i kratší výlet, dlouhý asi 3,5 kilometru a to tak, že se jde z Varty jen na rozhlednu a zpět nejkratší možnou cestou. Pro 3-5 leté dítě to bývá úplně ideální délka.

Něco o rozhledně Máminka:

  • otevřena 19. 6. 2015
  • vysoká 33 m
  • 96 schodů
  • výhled: Krušné Hory, Jizerské Hory
  • autor: Huť architektury

Více informací si můžete přečíst tady na stránkách autorů (pěkná je i fotogalerie) a nebo na stránkách hudlického úřadu zde.

Galerie – podzimní les u Máminky

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.