Sysel je kriticky ohroženým druhem a v jednu chvíli byl už téměř zahuben. V České republice se vyskytuje asi v 30-40 koloniích. Na Radouči je možno syslíky v letních měsících dobře pozorovat, patří prý k nejméně bojácným v ČR. V době nejnižší populace bylo syslů na Radouči údajně jen 5 kousků, nyní jich tu žije několik stovek.

Je zakázáno sysly krmit, protože jim nevhodné krmení snadno ublíží a taky sem pak na jídlo chodí jiné druhy zvířat a tím se kolonie ohrožuje.

Parkovat se dá přímo u louky v ulici Svojsíkova. Blízko je i autobusová zastávka Radouč park a taky samoobsluha, což nám bodlo.

Procházkou lze dojít až k lesoparku, u kterého je větší dřevěné dětské hřiště. My jsme dál už nepokračovali, protože naše děti nebyly dobře naložené, ale parkem lze prý projít až na konec skal a je tu pěkný výhled na údolí Jizery a zříceninu hradu Michalovice na protějším břehu.

Na výlet je možno se vydat i s kočárkem nebo na kole či odrážedle. Aktuální tip na nějaké dobré občerstvení v Bolce bohužel nemám.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.