Kamenického a Riegrova stezka

Trasy leží na Semilsku přímo nad sebou. Zatímco Kamenického stezka (otevřena pro veřejnost v roce 1941) vede úbočím kopců a jsou z ní výhledy na lesy, Riegrova stezka (otevřena v roce 1909) je přímo nad Jizerou hluboko pod stezkou Kamenického.

Doprava a směr a chůze

Mám vyzkoušeny různé kombinace a podle mě je nejlepší parkovat na Spálově, jít nejprve Kamenického stezku a v Bítouchově přejít na Riegrovu stezku směrem zpět do Spálova. Možné jsou ale samozřejmě obě varianty parkování a pořadí stezek. V Bítouchově je navíc také parkoviště.

Jak dlouho se jde

Celý okruh měří 9 km a trvá 3 hodiny, s přestávkami celkem 4 hodiny. Pokud ji chcete jít s malým dítětem, je potřeba vzít šátek nebo nosítko. Trasa není vhodná pro kočárky.

Stezky, obzvláště ta horní, jsou bohaté na vyhlídky. Pojmenované jsou po Janu Kamenickém, propagátoru turistiky a Františku Josefu Riegrovi, politikovi. Oba jsou rodáci z blízkých Semil.

Občerstvit je možno v obou krajních obcích.

Trasa je nejhezčí asi v době žloutnutí listů, pěkná je ale i na jaře a v létě. Nebo spíš nádherná. Úžasná. Moje oblíbená.

Autem trvá cesta z Prahy do Spálova přibližně 1,5 hodiny.

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.

Napsat komentář

Close Menu