Výlet na tuto stolovou horu se dá uskutečnit pěšky, na kole, ale i s kočárkem. Nádherně je tu opravdu v jakémkoliv ročním období. Do obce Sněžník se dá buď dojet autem a zaparkovat u Hřebenové Boudy (pozor, pokud je krásný víkendový den, kapacita nestačí) nebo se dá nechat se vyvézt cyklobusem, který jezdí z Děčína (cílová stanice Sněžník Hraničář).

Kudy na Sněžník

Jsou tu dvě varianty trasy.

Pro výletníky jdoucí pěšky…

Pokud s sebou nemáte kolo, ani kočárek, doporučuji si projít okruh následujícím způsobem: Po červené turistické značce nahoru a zde udělat malou zacházku na skály v západní části stolové hory. A po návštěvě rozhledny jít zpět po asfaltce. Doporučujeme určitě nevynechat Drážďanskou vyhlídku.

Tato varianta se hodí i pro malé výletníky, i pro rodiče s dětmi v nosítku nebo šátku. Trasa je dlouhá 4 km, ujde se asi za 2 hodiny i s rozhlížením, s malým dítětem to může trvat asi 2,5-3 hodiny.

Pro ty, co jdou s kočárkem nebo jedou na kole…

Pokud kočárek máte s sebou, nebo jedete na kole, jeďte k rozhledně i zpět po asfaltce.

Občerstvení

U rozhledny je občerstvení přímo ve spodní části rozhledny a nebo je tu také restaurace.

Něco o rozhledně:

  • jedná se o jednu z nejstarších rozhleden u nás (*1864)
  • nadmořská výška u paty 717 m n.m. (hora měří 723 m n.m.)
  • počet schodů 172
  • výhled z výšky 31 m nad zemí
  • vidět lze Českosaské Švýcarsko, Lužické hory, Jizerské hory, Krkonoše, České Středohoří, Krušné hory a dokonce Říp
  • webovky najdete tady

Náš tip pro trochu větší děti:

Při našich několika posledních návštěvách se dalo nahoře půjčit si koloběžku a sjet s ní dolů. Je tu několik možností, kam dojet. Já osobně doporučuji sjezd zpátky až do Děčína (pokud jste nahoru přijeli autobusem), je to neskutečný zážitek, mluvím z vlastní zkušenosti. Užijete si 13 km dlouhý pozvolný sjezd lesem. Hodí se to pro děti školního věku.

Za některé fotky děkuju dědovi.

logo

Výlety v okolí

Nádherné jsou blízké Tiské stěny, o kterých píšu tady. Ráda v těchto končinách sbírám houby, třeba v okolí Kristina Hrádku. Pro občerstvení nebo ubytování bych doporučila Hotel Ostrov. Pro děti by mohla být zajímavá restaurace letadlo v Petrovicích, která je vybudovaná v opravdovém, vyřazeném letadle. Pokud se dětem líbí zvířátka, je to odtud kousek do děčínské zoo a také do terárií a akvárií Rajské ostrovy.

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.