Na tohle místo, odkud je krásně vidět Karlštejn, jsem se chtěla podívat docela dlouho (Míšo, děkuji Ti za tip!) a splnila jsem si to při novoroční procházce. Výlet jsme naplánovali jako okruh.

Doporučuji se sem vydat v den, kdy je pravděpodobné, že tu nebudou davy. Tedy ideálně sem vyražte ve všední den nebo za horšího počasí.

Trasa je dlouhá přesně 3 kilometry a šli jsme ji pomalou chůzí 1 hodinu a 15 minut. Vyznačila jsem ji tady.

Karlštejn

Doprava

Na Karlštejn jezdí vlak, takže ten určitě doporučuji. Dá se sem přijet i autem, u Berounky je větší placené parkoviště za 100 Kč na den, ale během víkendů a svátků bývá plné.

Trasa na vyhlídku na Karlštejn

Z městyse Karlštejn jsme se vydali přímo na východ, vystoupali až ke žluté značce, na níž jsme pokračovali dál do kopce až na vyhlídku. Po cestě se prochází Národní přírodní rezervací Karlštejn a je zakázán vstup mimo značené cesty.

Karlštejn

Okolo Karlštejna jsme se vydali zpátky k řece. Jde se podél restaurací a obchodů se suvenýry a je docela těžké se tu s dětmi nezaseknout.

Celý výlet se dá absolvovat s kočárkem, cesty jsou širší a docela rovné. Ale přesto kočárek nedoporučuji kvůli stoupání a klesání, je to trochu krpál. S dětským kolem je to v bledě modrém.

logo

Státní hrad Karlštejn

Hrad jsme nenavštívili, protože mi šlo vyloženě jen o tu vyhlídku a davům jsem se chtěla co nejvíc vyhnout, ale pokud toužíte tento nádherný hrad navštívit, webové stránky jsou tady a dozvíte se tam veškeré informace.

Karlštejn

Výlety v okolí

Tipy na trasy v okolí mám kategorii Český kras a Kokořínsko. My osobně jsme tenhle výlet spojili s návštěvou Zdeňkova křesla a menhiru v Mořince, což je nedaleko.

Závěrem

Větší množství lidí nemám ráda, obchody se suvenýry taky nemusím a navíc jsem se bez značkového oblečení cítila jako trhan, haha, ale ta vyhlídka za to stála, tenhle hrad je prostě úžasný.

Mám k němu zvláštní vztah a to proto, že jsem v dětství slepila jeho papírový model a doteď vím, kde má jakou věžičku či okno.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.