Köglerova stezka je nejstarší přírodovědnou stezkou v Čechách a byla nedávno moc pěkně opravena. Celá je dlouhá přes 20 km, ale s malými dětmi lze ujít alespoň různé její části. V Kyjovském údolí můžete navštívit krátký úsek, který je velmi členitý a tak baví hlavně milovníky schodů, vyhlídek a úzkých průchodů. Výlet dlouhý asi 2,5 km lze naplánovat jako okruh a nehodí se pro kočárky ani kola. S tříletou dcerou jsme jej zdolali za 2 hodiny.

Odkazy na mapy: námi doporučená trasa a celá Köglerova stezka.

Než se sem vydáte, nejprve zvažte, zda se svými dětmi terén zvládnete, my jsme s malou tříletou dcerou třeba vynechali vyhlídky, na to jsem se prostě necítila. A užili jsme si to i tak. 🙂

Doprava

Do Kyjova se můžete dostat autobusem třeba z Děčína. Jsou tu i různé možnosti parkování. Čím dřív přijedete, tím lépe. Místa jsou tu zdarma, ale i placená na soukromém pozemku (80 Kč/den).

logo

Kudy kam

Okruh lze jít oběma směry, máme vyzkoušené obě varianty, je to jedno, popíšu třeba tu naši poslední.

Nejprve se jde Kyjovským údolím po silnici podél Křinice k rozcestníku „Pod praporkem“. Cestou můžete sejít k vodě a podívat se do skalního tunelu.

Pak už se jde členitým terénem plných úzkých míst, lávek, schůdků, vyhlídek a tak podobně. Nechybí ani zkouška štíhlosti, kam bych nedoporučila krosnu, ale krosen jsme potkali několik a ty děti vypadaly spokojeně a neodřeně. 🙂

Po cestě narazíte i na posezení a pár naučných panelů či soch zvířat.

U Sýrového potoka jsme se pak vrátili do údolí a vrátili se do Kyjova. Dá se jít i přes třetí vrchol ke hřbitovu, jak je vidět na mapách.cz.

Většina trasy vede ve stínu. U vody a mezi skalami je i velmi příjemný chládek.

logo

Občerstvení

V Kyjově po cestě potkáte občerstvení Na Fakultě. Okénko s občerstvením je i u soukromého parkoviště.

Co doporučujeme navštívit v okolí

  • Krátká zacházka z okruhu k jeskyni Klenotnice
  • Koupání v Kyjovské přehradě
  • Luční samoobslužný bar Kamenná Horka
  • a mnoho dalšího v Lužických horách i Českém Švýcarsku
logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.