Zoopark Milíčov

Kousek od metra Háje je malý zoopark, který se neustále vyvíjí a vylepšuje. Najdete tu několik druhů domácích i exotičtějších zvířat, různé druhy ptáků a také občerstvení a hry pro děti jak v areálu, tak i na pěkném dětském hřišti opodál. My to máme z domova kousek a tak tu jsme smažení, pečení i vaření. 😉

Novinka z roku 2021

Projekt Skřítek pro radost

Najdete skřítky, kteří se schovávají v pražském Milíčáku?

logo

Fotky prosinec 2019

Fotky z návštěvy v březnu 2019

Doprava

U zooparku se dá parkovat v ulici Exnárova. Pěšky od metra Háje nebo od autobusové zastávky Horčičkova je to s malými dětmi necelou hodinu (1,5 kilometru).

Zvířátka v zooparku Milíčov

 • Osazenstvo zooparku se v průběhu let liší. Aktuálně (listopad/prosinec 2019) návštěvníky hned za vrátky přivítají tři sympatičtí pštrosi, ale moc nedoporučuji nechat děti je krmit, pštros se do toho umí opřít.
 • Kráva s telátkem jsou novými obyvateli zookoutku a je fajn jim dopřát trochu klidu.
 • Husy mají moc rády prozpěvování, chtějí zpívat s vámi!
 • Poník mě minule zubama štípnul do ruky, když jsem šla okolo, tak na toho už si dávám pozor.
 • Ovečky jsou nejmazlivější a děti baví nejvíc.
 • Mara je další z exotičtějších druhů zooparku.
 • Voliéry jsou pěkné, ale jejich obyvatele, bažanty, ptáčky a veverku, bych nejraději viděla v přírodě.
 • Nutrie se mohou těšit z úplně nového a krásného výběhu s bazénkem.
 • Rybníček uprostřed zooparku je plný zajímavých druhů kachniček. Je obehnaný ohradníkem pod napětím kvůli bezpečnosti, tak dejte pozor, ať děti nebo vy nedostanete taky šlupku.

Pár praktických informací

Vstupné je 20 Kč, hází se do kasičky u vchodu, ale můžete zaplatit i u okénka občerstvení.

Zvířátka se smí krmit pouze granulemi zakoupenými v občerstvení, kelímek stojí asi 10 Kč a jedná se o vitaminové granule, které se hodí pro všechna zvířátka, která v zooparku najdete.

Areál je bezbariérový, můžete se uvnitř pohybovat i s kočárkem. I menší děti mohou jít v areálu po svých, jen dejte pozor na ten bezpečnostní ohradník okolo rybníčku.

Některá zvířátka jsou vně areálu, zejména policejní koně a za koňmi je i ohrada s ovečkami a kozami. Takže pokud se stane, že je zoopark zavřený, není třeba moc smutnit, stačí se projít podél koní až k ovečkám a kozám.

Hřiště u zooparku

Jedno trochu větší dřevěné hřiště je hned na druhé straně ulice Exnárova, poznávacím znamením jsou velké borovice.

logo

Naučná stezka Milíčov

Milíčovský háj se pro procházku úplně nabízí. Je v něm nebo okolo něj několik hřišť (údajně je jich tu víc než 10!). Naučná stezka je dlouhá 5 kilometrů a jsou na ní naučné panely. Ty baví zejména starší děti tak školního věku a dospělé. Kromě zajímavostí z místní přírody nechybí na každém panelu kvíz.

Jít či jet? A na čem???

 1. Pro školkáče je podle mě stezka pěšmo dlouhá tak akorát, ale některé úseky jsou rovné a dlouhé a nemusí to všechny mrňouse bavit. Cestu lze i libovolně zkrátit, je tu spousta zkratek.
 2. Trasa se skvěle se hodí pro dětská kola a odrážedla, takže ty doporučuji vzít.
 3. Projížděla jsem tu i na kole s vozíkem Chariotem a cesty jsou na to pěkné a široké, ale vynechala bych severovýchodní část trasy, kde je to užší a terén je těžší.
 4. Pro kočárek je to ideální procházka. Po deštích se místy prochází trochou bahna, ale většina tras vede po asfaltu nebo po suché cestě.
 5. Pro inliny se asfaltky moc nehodí, možná pár krátkých úseků. Někde je asfalt hladší, ale tam je to zase moc z kopce.

Kudy kam

Já doporučuji začít a skončit cestu právě u zooparku. Děti se na začátku potěší zvířátky a ty po cestě fungují jako motivace na závěr.

Potkáte dvě větší hřiště, jedno je u zooparku (viz výše) a druhé na druhém konci cesty, na západě. Dále jsou cestou různá menší hřiště v lese.

Závěrem

Nemůžu vám slíbit nádhernou čistou přírodu, kde jste sami v divočině. Je to kus zeleně mezi paneláky, část trasy vede u mohutného elektrického vedení a když není zrovna období, kdy hodně zpívají ptáci, je celou cestu slyšet šumění dálnice D1. Stejně jsem ale ráda, že se tak velké území plné stromů, křovin a rybníků povedlo zachovat. Na jaře tu kvetou tisíce květin, v létě je tu všude pěkná svěží zelená a na podzim se les pěkně zbarví.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.