Tato stezka vede lesem na kopci Obora. Jedná se o skromnější typ naučné stezky. Hru v lese udělá zajímavější hledání pěkných naučných panelů. My jsme si užili, že jsme tu byli téměř sami.

Parkování

Na mapách uvidíte, že jsou poblíž parkoviště… Na těch se bohužel stát nesmí, patří ke golfovému hřišti. Pár míst k parkování je ale na břehu rybníka. Dá se určitě zaparkovat i ve městě a dojít sem pěšky.

Doprava vlakem

A nebo! Do Pyšel se dá dojet i vlakem a jít stezku jinak než čísla popořadě. Ke stezce je to 2 kilometry cesty okolo muzea kočárů a pak lesem.

Stanoviště naučné stezky

Naučných panelů je tu deset a jsou očíslované, což ocení leckterý malý turista. Třeba ten náš. Podle nás jsou panely fakt pěkně zpracované. Dětem se líbily hlavně obrázky zvířat. Témata panelů se týkají místní fauny, flory a historie. Na třech stanovištích jsou i dětské hry, ty jsou ale momentálně kvůli vandalům bohužel v dezolátním stavu.

Kočárky a spol.

Trasa je dlouhá asi 3 kilometry a s dětmi jsme to ušli za 2 hodiny s tím, že téměř dvouletá dcera šla střídavě pěšky a nebo se nesla na zádech v nosítku. Trasa se dá ujít i s kočárkem, ale počítejte s tím, že to nebude jednoduché. Trasa vede po lesních cestách, občas z kopce nebo do konce, v některých částech je cesta podmáčená a někdy úzká, že se sem kočárek vejde akorát. I na odrážedle nebo kole by to šlo, ale spíše nedoporučuju.

Fauna a flora

Začíná se a končí u rybníka Debrný, kde žijí kachny a taky rodina nutrií. V lese nás překvapil nadměrný výskyt hub všeho druhu. Tady by se potěšil nejeden mykolog. A stromy? Najdete tu všechny možné druhy. Ale na lese je poznat, že je umělý. Stromy jsou sázené v řadách a druhy v obdélníkách.

logo

Rozhledna Ládví u Kamenice

Cestou do Prahy jsme se stavili na rozhledně Ládví, který stojí na vrchu Vlková. Na Prahu není vidět, ale na kopečky Benešovska je výhled pěkný. Designově to není nic moc a s dětmi jsem měla trošku strach. Jsou určitě rozhledny, kde si člověk výstup s dětmi užije mnohem víc.

Něco málo o rozhledně

  • postavena a otevřena v roce 2011
  • 150 schodů
  • výška rozhledny je 45 metrů, vyhlídková plošina je 25 metrů nad zemí
  • přístupná denně od 1.3. do 31.10. v době od 9. do 19. hodin, při nepřízni počasí je uzavřena
  • vstup je zdarma
  • parkovat se dá přímo pod rozhlednou a nebo se k ní dá dojít procházkou z obce Ládví nebo Ládeves, což doporučuji, protože cestou pravděpodobně potkáte koně
  • rozhledna je celá kovová, schody jsou z hrubé mřížoviny a musím přiznat, že jsem tu pocítila lehkou závrať
logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.