Rezervace Úpor, která se rozkládá poblíž Neratovic na obou březích Labe, je známá velkým výkvětem sněženek posněžníků. Levý břeh je takový „profláklý“ a to i pro nás, jezdíme sem totiž snad každý rok pocítit jaro. Letos jsme jeli prozkoumat, jestli i na druhém břehu sněženky kvetou. A kvetou krásně! Myslím, že poslední týden v únoru a první dva týdny v březnu bývají na návštěvu v době květu nejlepší.

Parkování

Obec Kly. Pro parking mi připadají nejlepší tři místa. Buď přímo náves u kapličky, nebo parkovat až u vody a nebo zaparkujte u pěkného dětského hřiště, takže můžete výlet začít i zakončit hravě.

Úporem se dá po cestách procházet i s kočárkem, jen dejte pozor, některé sněženky rostou i uprostřed cesty.

Co ocení děti

Cesta se dá naplánovat krátká. Je tu několik ohrad se zvědavými koňmi. Neomezené množství klacků a kamení, házecí chvilka nás ani tentokrát neminula. 🙂

Upozornění!!!

V týdnech okolo přelomu února a března se tu kromě sněženek vyrojí prý také divoká prasátka. My jsme o divočácích nevěděli a šli úplně bezstarostně, ale domorodci mě pak na prasata upozornili. O levém břehu jsem nic podobného neslyšela a sněženek je tu taky dost, o tomto výletě se můžete dočíst tady.

logo

Další výlety na sněženky a jiné jarní květiny

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.