Tenhle kout Českého středohoří ukrývá zajímavé Bobří vodopády. Výlet je to krátký, od parkoviště, které se nachází kousek od obce Loučky poblíž Verneřic, je to k vodopádům soutěskou jen několik set metrů. Na mapě je najdete tady.

Cesta není vhodná pro kočárky ani kola, místy se jde po lávkách či mostech a někde jsou i řetězy, kterými si návštěvními pomáhají v průchodu soutěskou. S dětmi to chce opatrnost. Tenhle kout české přírody patří k těm klidnějším, méně navštěvovaným, což je velmi příjemné.

Vodopády nebo kaskády

První z vodopádů jsou přímo na Bobřím potoce a spíš než o vodopády jde o kaskádu či peřeje vody s třímetrovým skluzem.

Druhý vodopád je opravdu vodopádem, výšku má 8 metrů a největší průtok má samozřejmě po deštích a při jarním tání. Jenže v té době bych raději návštěvu nedoporučovala, řekla bych, že tu bude velmi blátivo a možná budou některé části cesty i pod vodou.

Cesta

Jde se stejnou cestou tam i zpět. Zatím nikdy jsme neprošli soutěsku či údolí celé až do obce Veliká, ale máme to v plánu.

Výlety v okolí

Tenhle výlet je krátký, přibližně tak na hodinu. Hodí se proto spojit jej s návštěvou jiného blízkého místa.

  1. Helfenburk a Úštěk https://kacabipohorky.cz/post/na-helfenburk-i-bez-bot-ustek/
  2. Rozhledna Kohout https://kacabipohorky.cz/post/rozhledna-kohout/
  3. Rozhledna v Merbolticích, kam lze z Bobří soutěsky dojít i pěšky, trasa je dlouhá 5 kilometrů. My se sem teprve chystáme.

Zajímavé, i když trošku vzdálenější jsou Zubrnice a jejich vláček, Varhany alias Panská skála či zámecký park v Ploskovicích.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.