Na tomto okruhu u Chuchle lze najít snad vše, co dětem a rodičům stačí ke štěstí. Vodu, les, zvířata, výhled, dětské hřiště a cestu autobusem. Zvládnout se dá pěšky, na kole, s kočárkem i na odrážedle (když jej vezmete do kopce do ruky), jde se po zpevněném povrchu. Ale začněme od začátku…

Cesta ke koutku

Naučná stezka

Naučná stezka Chuchelský háj (3,5 km) má asi 10 zastavení – na panelech je možno si přečíst něco o přírodě a historii Chuchelského háje. Cestu nejraději začínáme v Malé Chuchli u kostela Narození panny Marie. Lze sem dojet autem nebo MHD (zastávka Malá Chuchle).

Jde se po žluté značce. První stovky metrů jsou do prudšího srázu, tam se člověk trošku zapotí, obzvlášť s kočárkem, ale je to jediná prudká část výletu, převýšení je asi 100 metrů. Cestou se jde okolo rybníka a Mariánského pramene, což třeba pro naše dítě hodně baví.

Zookoutek

Dále se dojde do Zookoutku Malá Chuchle, kde je možno spatřit hlavně české druhy zvířat. Je tu i dětské hřiště. Zookoutek je přístupný celoročně. Bufet je otevřen každý víkend a v sezoně každý den. Zvířata není možno krmit.

Vyhlídková terasa

Výhled od kostela

Další zastavení je u kostela sv. Jana Nepomuckého, odkud je pěkný výhled na jižní část Prahy. Cestou dolů do Velké Chuchle je cestou ještě jedno dětské hřiště.

Z Velké Chuchle je možno dojít k autu v Malé Chuchli pěšky nebo dojet MHD (bus 172, který jede až na Smíchovské nádraží). Z Velké Chuchle jede do Prahy i vlak, jen se k zastávce musí jít ještě kus pěšky k dostihovému závodišti.

My jsme trasu zvládli s 2,5 letým dítětem, které jsem párkrát poponesla v nosítku. Trasa nám trvala 4 hodiny. Mapu trasy najdete tady.

Odpočinkových míst je tu několik

Jaký vybrat směr výletu?

Tip: Kdo má rád zvládnout rychle krpál a pak jít v pohodě postupně dolů, dá si cestu stejně tak, jak jsme ji naplánovali my. Kdo jde raději do kopce déle a pozvolněji a dolů strměji, může ji jít opačně.

Tip pro zdatnější: Cestu je možno začít už v Hlubočepích (bus i tramvaj) a jít po naučné stezce podél trati – my to ještě nemáme vyzkoušeno, tak nevíme, zda je to sjízdné s kočárkem.

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.

Napsat komentář

Zavřít menu