Plešivec je zajímavý tím, že jsou tu pod kameny ledové jámy, takže člověka ovane ledový dech i v největších vedrech. V těch sem ale paradoxně nedoporučuji zavítat a to proto, že tu žije velké množství mravenců, které mrštně lezou na vše živé a nepomáhá ani rychlý pohyb.

Chce to proto chladnější počasí a pak je to skvělé místo plné velkých mravenčích kup. Kromě mravenišť je tu velmi zajímavé i suťoviště, které dalo kopci jméno, ve kterém je lidmi sestaven krásný chodník jak odněkud z pohádky. Nedoporučuji sem ale jít v době, kdy je zem mokrá nebo zmrzlá, to by to na kamenech klouzalo.

Parkování:

Doporučuji vyjít z obce Kamýk a cestou navštívit i místní zříceninu hradu. Pokud chcete využít MHD, Do Kamýka jede autobus z Litoměřic.

Doporučená cesta

A pak už hurá po modré na mravenčí kopec Plešivec! U kaple ale spíš jděte doleva dále po vrstevnici a obejděte do půlky kopec a teprve tam se zase napojte na modrou a vystoupejte nahoru. Nějak se mi to prostě líbí víc. Nahoře je dřevěné posezení s výhledem. Dolů se jde po skalnatém chodníčku až k ledovým jámám, odkud lehce vane chlad. A po chvilce se dojde zpět ke kapli.

Cca 3,5 km dlouhý výlet trvá s dítětem v nosítku 2 hodiny, s malých chodcem asi 3 hodiny. Pro kočárek ani odrážedlo to není. Mapu výletu najdete tady.

V obci Kamýk je u zámku a u zastávky MHD Hospůdka se zahrádkou a za rohem i venkovní dětské hřiště.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.