Trasa vede od obecního úřadu v obci Dolní Prysk ke koupališti v Prysku Horním. Po cestě je mnoho zastavení, kde je možné si zacvičit, protáhnout tělo a nebo si pohrát. Dá se jít i s kočárkem, jsou tu ale dvě zacházky do skal, kam to s kočárkem nejde.

Se zacházkami jsme naměřili 4,5 km, což je pro našeho čtyřletého syna zatím maximum. Zpátky k autu jsme ho poponášeli, šli jsme po silnici, která je nefrekventovaná a ty 2 km utekly rychle.

Tunel v hobitíně na konci trasy

Odrážedlo nedoporučuji, trasa jde po polní/lesní cestě a je to pro malé cyklisty podle mě docela komplikovaný terén.

Doprava:

Parkovali jsme v obci Dolní Prysk u křižovatky poblíž úřadu je parkoviště. Dá se ale parkovat i v Horním Prysku u koupaliště a jít celou trasu směrem dolů.

Jezdí sem i autobusy MHD z České Lípy, České Kamenice a Nového Boru.

A vzhůru na výlet!

Po cestě jsme u hřbitova v Dolním Prysku natrefili i na ohradu s ovečkami.

Krátká zacházka ke skalám a na pískovou vyhlídku stála za to, všem se nám líbila a výhled na Střední vrch byl taky moc pěkný. Já byla nadšená hlavně z průzračného jezírka, blízko kterého stezka vede a pak taky z bažiny a lávkami. Kvůli Sloní skále si s sebou vezměte baterku, je tam jeskyňka.

Sloní skála s jeskyní

V Horním Prysku se dá vyběhnout na dvě vyhlídky s altány, přes jednu stezka přímo vede.

V závěru stezky na děti čekají dvě hřiště, jedno klasické, takové lanové a jeden „hobitín“, který naše děti nadchl. Během sezóny tu je otevřený kiosek.

My jsme šli kvůli únavě tedy zpátky po silnici. Pokud budou ale vaše děti ještě moct a nepojedete s kočárkem, dá se jít zpátky po modré, cestou narazíte na jeskyni a vrch Lipka. Dáváme si to na seznam přání a takový okruh zkusíme, až děti povyrostou. A nebo vlastně můžete jít zpátky úplně stejnou cestou! Proč ne!

V tomto koutě Lužických hor je však těch možností a tras mnohem víc. Těším se, že je budu s dětmi znovu objevovat.

logo
logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.