Doporučení znělo jasně: Jděte na Bubovické vodopády po deštích. Inu, dali jsme na radu a vyrazili po lehce propršené jarní noci. Hm…

Koryto bylo v místě, kde předpokládám vodopády, sice mokré, ale to bylo vše. Tak jsme mohli aspoň jít trochu dobrodružně korytem. Takže kdo chce vidět vodopád, musí jít bezprostředně po jarním tání nebo průtrži mračen a nebo rovnou v dešti. 🙂 Ale tím se nenechte vůbec odradit!!! Výlet sem je to nádherný, děti baví jeskyňky (baterky s sebou!), třeba i naučné panely, schody, les a tak dále. Hodně pestrá je tu fauna i flora. Nádhera kousek od Prahy!

Doprava

Začíná se v Srbsku. Vydali jsme se sem autem, protože naše dcera zatím prostě nezvládá delší cesty MHD. Jinak bychom sem určitě jeli vlakem.

Trasa

Ze Srbska se dá jít až k prvnímu vodopádu i s kočárkem, pak už jsou ale kousek schody, proto spíš doporučuji nosítko. Cca tříleté dítě už ujde trasu po svých. Odtud se dá jít buď stejnou cestou zpět (dohromady je to asi 5 km) a nebo pokud jste stejní jako my a máte radši kruhy než úsečky, dá se jít zpátky i jinou cestou a to přes les a okolo lomu Chlum, což je přibližně 7 km. Trasu jsem vyznačila tady.

logo

Občerstvení

V Srbsku je několik možností občerstvení, máme jich i více vyzkoušeno. S dětmi se nám ale dobře posedělo v Restauraci U Berounky, kde je z terasy výhled na nádraží, což ocení malí dopravní nadšenci. Terasa má část krytou slunečníky a část krytou střechou, pod kterou je i dětský koutek. Uvnitř restaurace je na chodbě k dispozici přebalovací pult. Dá se tu i ubytovat.

V Srbsku a okolí je krásně a bývá tu proto rušno, takže sem už klasicky doporučuji vyrazit ve všední dny nebo o víkendu ráno nebo až po-o.

Výlet nám se čtyřletým synem a roční dcerou, která se většinu cesty nesla v nosítku, trval pohodovým tempem 3,5 hodiny plné zkoumání vnitřních prostor jeskyní, hledání kešek, focení kytek a chytání broučků. Les je tu převážně jasanový, stromy jsou staré a mohutné.

Za tip na výlet děkuji Džejn z maleradosti.net a Ověřeno rodiči.

Fotogalerie Bubovické vodopády

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.