Doporučení znělo jasně: Jděte na Bubovické vodopády po deštích. Inu, dali jsme na radu a vyrazili po lehce propršené jarní noci. Hm…

Koryto bylo v místě, kde předpokládám vodopády, sice mokré, ale to bylo vše. Takže kdo chce vidět vodopád, musí jít bezprostředně po jarním tání nebo průtrži mračen a nebo rovnou v dešti. 🙂 Ale tím se nenechte vůbec odradit!!! Výlet sem je to nádherný, děti baví i naučné panely, schody, les a tak dále. Hodně pestrá je tu fauna i flora. Nádhera kousek od Prahy!

logo

Doprava

Začíná se v Srbsku. Vydali jsme se sem autem, protože naše dcera zatím prostě nezvládá delší cesty MHD. Jinak bychom sem určitě jeli vlakem.

Trasa

Ze Srbska se dá jít až k prvnímu vodopádu i s kočárkem, pak už jsou ale kousek schody, proto spíš doporučuji nosítko. Cca tříleté dítě už ujde trasu po svých. Odtud se jde stejnou cestou zpět (dohromady je to asi 5 km).

logo

Občerstvení

V Srbsku je několik možností občerstvení, máme jich i více vyzkoušeno. S dětmi se nám ale dobře posedělo v Restauraci U Berounky, kde je z terasy výhled na nádraží, což ocení malí dopravní nadšenci. Terasa má část krytou slunečníky a část krytou střechou, pod kterou je i dětský koutek. Uvnitř restaurace je na chodbě k dispozici přebalovací pult. Dá se tu i ubytovat.

V Srbsku a okolí je krásně a bývá tu proto rušno, takže sem už klasicky doporučuji vyrazit ve všední dny nebo o víkendu ráno nebo až po-o.

Výlet nám se čtyřletým synem a roční dcerou, která se většinu cesty nesla v nosítku, trval pohodovým tempem 3,5 hodiny plné hledání kešek, focení kytek a pozorování broučků. Les je tu převážně jasanový, stromy jsou staré a mohutné.

Za tip na výlet děkuji Džejn z maleradosti.net a Ověřeno rodiči.

logo

Fotogalerie Bubovické vodopády

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.