Tenhle výlet patří k těm, kterým říkám ALL-IN-ONE, naučná stezka Les Hlásek je akorát dlouhá (3,5 km), lze po ní jít s kočárkem, jsou na ní naučné panely a interaktivní prvky pro děti, cestou můžete pohladit a nakrmit kozy a podél poslední části výletu přistává jedno letadlo za druhým. Navíc je pro rodiče na konci „připraven“ výhled na Prahu.

Poznámka ke krmení koz: majitelé prosí krmit kozy jen ovocem, zeleninou nebo listy. Určitě ne pečivem.

Doprava

U Nebušického rybníka je pár míst k zaparkování a také tu začíná naučná stezka. Do Nebušic se dá dojet autobusem, který jezdí od metra A, zastávka se jmenuje K Noskovně.

Terén

Hned na začátku je pár schodů, kde se musí kočárek vynést a nejde to nijak krátce obejít, tak s tím počítejte. Pak už je cesta pro kočárek ok, jen občas přejíždíte kořeny. Odrážedlo doporučuji nechat doma, část cesty je do kopce hrubším terénem a dítě by kňučelo, tedy to naše určitě. Cesta je ale hojně využívaná cyklisty.

Poznámka a vlastně doporučení

Výlet lze začít i u posledního bodu naučné stezky, je tu plac na auta a posezení, pak bych doporučila seběhnout pěšinou k bodu 2 a pokračovat ke 3 a tak dále a schodům se tak vyhnete. Sice vynecháte bod 1, ale to zase tolik nevadí.

Stín, ovoce, lesní zvěř a herní prvky

Les je to dubový, poskytuje dost stínu, takže jsme se sem vydali ve vedru a bylo tu příjemně. Poslední část vede podél lesa, ale člověk je na slunci jen tu a tam. Dají se tu potkat třešně a špendlíky, jen musíte trefit to správně česací období. Mimochodem – 12 naučných panelů představuje jednotlivé měsíce v roce a pojednává i o nich. Na jaře a v létě je tu spousta kytek a hmyzu, potkat lze i zajíce.

Pohodovým tempem jsme trasu ušli za 3 hodiny ve složení 1x táta, 1x máma, 1x mladistvý, 1x čtyřletý a 1x roční v kočárku.

Za tip na výlet děkuji Romče z Ověřeno rodiči.

A nebude chybět pár fotek na závěr:

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.