Nádherná naučná stezka

Jedná se o mou snad nejoblíbenější stezku přírodou. Naučná stezka začíná u krásných městských lázní ve Mšeně, kde je možno zaparkovat.

Jde se 9 km dlouhou trasou, na které potkáte některé přírodní úkazy Kokořínska jako jsou Faraon, Obří hlava a žába, Bludiště a Prolezovačky. Na konci se vyplatí si trasu nezkrátit zpět k lázním, ale jít ještě po naučné trase přes náměstí, kde je moc dobrá cukrárna.

Trasa není vhodná pro kočárky, pokud dítě nezvládá tak dlouhou trasu, je ideální ho nést v nosítku nebo šátku. Trasa trvá normální chůzí asi 3,5 hodiny. A již tradičně: nejhezčí je to tu díky listnatým stromům na podzim!

Trasu výletu najdete tady.

Rozhledna Hradišť

Rozhlednu Hradišť je možno navštívit autem cestou do nebo ze Mšena. Je otevřena od dubna do října od 8 hodin do 16 hodin. Vstupné je dobrovolné. Od parkoviště se jde k rozhledně asi 500 m po zpevněné cestě, vhodné i pro kočárky.

  • 314 m n. m.
  • výhled z výšky 15 metrů
  • počet schodů 78
  • otevřena od roku 2006
  • vidět lze: Bezdězy, Ralsko, Ještěd, Jizerské hory a Krkonoše. Dále např. Milešovku v Českém středohoří, Říp a Vrátenskou horu

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.

Napsat komentář

Close Menu