Nádherná naučná Cinibulkova stezka

Cinibulkova stezka je mou snad nejoblíbenější stezku přírodou. Naučná stezka začíná u krásných městských lázní ve Mšeně, kde je možno zaparkovat.

Jde se 9-10 km dlouhou trasou, na které potkáte některé přírodní úkazy Kokořínska jako jsou Faraon, Obří hlava a žába, Bludiště a Prolezovačky. Na konci se vyplatí si trasu nezkrátit zpět k lázním, ale jít ještě po naučné trase přes náměstí, kde je moc dobrá cukrárna.

Trasa není vhodná pro kočárky, pokud dítě nezvládá tak dlouhou trasu, je ideální ho nést v nosítku nebo šátku. Trasa trvá normální chůzí asi 3,5 hodiny. A již tradičně: nejhezčí je to tu díky listnatým stromům na podzim!

Po cestě najdete i nějaké to posezení a dřevěné zajímavosti, které zaujmou děti. Třeba obří plastová muchomůrka v lese je pro mě nastálo největší lesní bizár, co jsem kdy viděla. Ani jsem ji nefotila. Plní funkci altánu.

Trasu výletu najdete tady.

3 tipy na kratší varianty

Cinibulkova stezka je pěkná i po kouskách:

Tip 1 – kratší varianta (trasa dlouhá 6 kilometrů)

Pokud máte s sebou školkové dítě a potřebujete trasu zkrátit, doporučuji tuto trasu. Najdete na ní to nejlepší z Cinibulkovy stezky.

Tip 2 – výlet jen do Bludiště (trasa dlouhá 2 kilometry)

Když máte menší děti a chcete hlavně prolézat Bludištěm, můžete sjet busem do Romanova na zastávku Na Rovinách. Okruh je asi 2 kilometry dlouhý, což už zvládnou cca dvouleté děti. Mapa je tady. Po stranách silnice je dost místa pro parkování a pokutu tu nejspíš nedostanete, ale parkovat by se tu nemělo.

Tip 3 – z Ráje do Bludiště (trasa dlouhá 4 kilometry)

Tohle jsme taky jednou podnikli. V Ráji je parkoviště a hospoda a k bludišti se vyběhne po žluté. Nikdy nevynechávám krátkou zacházku na výhled na Housku.


U všech těchto variant platí, že se nehodí pro kočárek ani odrážedlo. Je to tu krásně členité a to většinu dětí baví.

Rozhledna Hradišť

Rozhlednu Hradišť je možno navštívit autem cestou do nebo ze Mšena. Je otevřena od dubna do října od 8 hodin do 16 hodin. Vstupné je dobrovolné. Od parkoviště se jde k rozhledně asi 500 metrů po zpevněné cestě, vhodné i pro kočárky.

Něco málo o rozhledně

  • nadmořská výška 314 m n. m.
  • výhled z výšky 15 metrů
  • počet schodů 78
  • otevřena od roku 2006
  • vidět lze: Bezdězy, Ralsko, Ještěd, Jizerské hory a Krkonoše. Dále např. Milešovku v Českém středohoří, Říp a Vrátenskou horu

Další krásné výlety na Kokořínsku

Cinubulkova stezka není jedinou krásou této oblasti, naopak! Výlety na Kokořínsku a v jeho okolí najdete tady.

Krásné skalní dírky

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.

Napsat komentář

Zavřít menu