Krásný les, skály a výhledy, to je brdský Plešivec mezi Hostomicemi a Hořovicemi. Nejradši sem chodíme v létě a na podzim, vždycky totiž narazíme na nějakou tu houbu. Plešivci se taky přezdívá Olymp Brd.

Parkování:

Parkoviště Klínek. Je možno vyjít i z okolních obcí.

Kudy kam na Plešivec

Naše oblíbená trasa je dlouhá 6 km a jde se po červené, zpátky po modré a červené. Běžnou chůzí, například s miminem v nosítku, se ujde za 2 hodiny. S malým chodcem je to výlet na 3-4 hodiny. Mapu jsem vám vyznačila tady.

Pokud chcete co nejkratší cestu, jděte z parkoviště Klínek tam a zpět stejnou cestou a to dělá dohromady asi 4 kilometry.

Rozhledy do okolí jsou z těchto míst: Čertova kazatelna, Malá skála a Krkavčí skály. Zajímavý je Viklan a smaragdové jezírko. Na Kazatelně je posezení, kde je možno slupnout svačinku.

Nečekejte tu žádné občerstvení, WC ani dětské hřiště, je to prostě jen nádherný výlet do lesa. Pro kočárek se výlet nehodí, je to tu moc kamenité. Pro nosítko nebo šátek je to ale paráda.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.