Střední část obce Dolní Břežany byla před pár lety pěkně revitalizována v relaxační park, který připomíná osídlení pohanskými předky. Najdete tu mnoho míst k posezení, několik hřišť pro různé věkové kategorie, rybníky s lavičkami, venkovní posilovnu i s šikovnými nákresy cviků a skatepark pro děti od 8 let.

Celý areál se dá projít s kočárkem nebo na odrážedle či dětském kole.

Trasu naší procházky najdete tady. Asi 1,5 kilometru jsme i s pohráním na hřištích prošli za 1,5 hodiny.

Doprava

Do Dolních Břežan jezdí autobusy MHD z Prahy a Jílového u Prahy. Autem se dá parkovat na náměstí Na Sádkách za malý poplatek, který se platí v automatu (pouze na mince). Parkovat se dá i dál od parku a pak je to zdarma.

Vodní fontána

Na tomto náměstí je ve vnitrobloku oblíbená fontána, kdy voda stříká ze země a mezi vodotrysky je možno běhat. Proto místo doporučuji i v horkých dnech a chce to i náhradní oblečení. Naše děti mají tenhle druh fontány strašně rády, mám problém je odtamtud dostat…

Občerstvení

Hned u fontánky je i kavárna a cukrárna Jamon, kde si můžete dát spoustu dobrot. Specializují se na španělské delikatesy, ale dát si tu můžete i různé klasické zákusky, obložené bagety a skvělé domácí croissanty. V zadní části kavárny je menší dětský koutek se stolkem, houpadlem a pár hračkami. Na toaletách není zřejmě kvůli nedostatku místa přebalovací pult.

Delší výlet v okolí obce Dolní Břežany

Co se týká okolí, blízko je Oppidum Závist, kam ale chodíváme ze Zbraslavi.

Naučná stezka Dolní Břežany – lze ujít okruh 3 km nebo 6 km, ten druhý vede až na Oppidum. Cesta se prý nehodí pro kočárky, dětská kola ani odrážedla. My se sem teprve chystáme. Doporučujeme se nejprve stavit v infocentru, dostanete s sebou mapku s hrou a za vyplnění dostanou děti dáreček.

Doporučuji výlet do Břežan spojit s hřištěm u Točné.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.