Střední část Dolních Břežan byla před pár lety pěkně revitalizována v relaxační park, který připomíná osídlení pohanskými předky. Najdete tu mnoho míst k posezení, několik hřišť pro různé věkové kategorie, rybníky s lavičkami, venkovní posilovnu i s šikovnými nákresy cviků a skatepark pro děti od 8 let.

Celý areál se dá projít s kočárkem nebo na odrážedle/kole.

Doprava

Do Dolních Břežan jezdí autobusy MHD z Prahy a Jílového u Prahy. Autem se dá parkovat na náměstí Na Sádkách za malý poplatek, který se platí v automatu (pouze na mince). Parkovat se dá i dál od parku a pak je to zdarma.

Vodní fontána

Na tomto náměstí je ve vnitrobloku oblíbená fontána, kdy voda stříká ze země a mezi vodotrysky je možno běhat. Proto místo doporučuji i v horkých dnech a chce to i náhradní oblečení. Naše děti mají tenhle druh fontány strašně rády, mám problém je odtamtud dostat…

Občerstvení

Hned u fontánky je i kavárna a cukrárna Jamon, kde si můžete dát spoustu dobrot. Specializují se na španělské delikatesy, ale dát si tu můžete i různé klasické zákusky, obložené bagety a skvělé domácí croissanty. V zadní části kavárny je menší dětský koutek se stolkem, houpadlem a pár hračkami. Na toaletách není zřejmě kvůli nedostatku místa přebalovací pult.

Delší výlet v okolí

Co se týká okolí, blízko je Oppidum Závist, kam ale chodíváme ze Zbraslavi. Slyšela jsem, že cesta na Oppidum z Dolních Břežan je taky krásná a myslím, že se o tom budeme muset jednou přesvědčit na vlastní oči, je to ale delší výlet. Cesta se prý nehodí pro kočárky, dětská kola ani odrážedla.

Trasu naší procházky najdete tady. Asi 1,5 kilometru jsme i s pohráním na hřištích prošli za 1,5 hodiny.

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.

Napsat komentář

Zavřít menu