Veverčí stezka, přesněji Naučná stezka veverky Štěpánky, je postavená v parku Štěpánka v Mladé Boleslavi. Má deset zastavení, po kterých návštěvníky provází veverka Štěpánka a kde se rodiče a hlavně děti dozví různé zajímavosti o zvířátkách a lese a zahrají si různé hry, třeba malé pexeso, vyzkouší si skok do dálky a přiřazují stopy těm správným tlapkám. Na konci stezky čeká na děti velká dřevěná socha jednoho lesního zvířátka.

Parkování

Parkovat se dá u zimního stadionu, kde je parkování zpoplatněné, ale stojí jen pár korun. Dá se sem dojet i autobusem MHD. K začátku stezky je to asi 700 metrů pěšky podél vody. Přesně ve chvíli, kdy jsme přišli k prvnímu stanovišti, jsme zahlédli první živou veverku opodál. A cestou jsme jich potkali dalších asi sedm.

Trasa výletu

Je tu mnoho možností odpočinku na lavičkách. Zpátky k autu jsme šli jinou cestou než sem, trasu jsem pro inspiraci vyznačila tady. Celý výlet je schůdný s kočárkem, ale odrážedlo či kolo bych asi nedoporučila, stezka vede do kopce. Povrch cest ale pro kolo vhodný je.

Žádné občerstvení v Boleslavi nemám vyzkoušené. Za tipy budu moc ráda, napište mi dolů do komentářů.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.