Super hřiště plné různých prolézaček stojí přímo u letiště Točná a hodí se pro všechny věkové kategorie dětí.

Doprava

Dá se sem zajet autem, je tu dost parkovacích míst.

Do blízkých obcí se dá dojet i MHD a odtud je to pak pěšky, z Cholupic 1,5 kilometru, z Komořan 1,5 kilometru do kopečka a nebo z obce Točná, asi 2 kilometry, všechny cesty vedou lesem nebo mezi poli či loukami. Některé varianty se dají jít i s kočárkem, my nemáme všechny zatím prošlé, ale určitě je možno sem přijet autem a do lesa se s kočárkem projít.

Je to výborný cíl i pro cyklisty.

Hřiště pro všechny děti

Na hřišti najdete různé skluzavky, prolézačky, houpačky, lanové dráhy a tak dále. V rohu hřiště stojí žlutý dvouplošník Andula, což je pro mě srdcovka, protože to je první letadlo, kterým jsem kdy v životě letěla. Takže pokud zrovna nic na letišti nevzlétá, ani nepřistává, děti nejsou o letadlo ochuzeni. Je obehnáno plotem, aby na něj nikdo nelezl a nezranil se. Častokrát na letišti trénují letečtí modeláři.

Občerstvení

Hospoda tu zatím chybí, i když v minulosti se už o ní mluvilo. Ale je to ale skvělé místo pro piknik. Najíst se můžete v přístřešcích a nebo si vemte piknikovou deku, místa je tu dost. Nechybí tu už ani WC, ale přebalovací pult jsem neviděla.

Doporučení

Když je větší vítr, návštěvu tohoto místa nedoporučuji.

Dny otevřených dveří v hangárech

Dny otevřených dveří se konají vždy každou druhou sobotu v měsíci, v roce 2019 budou ještě 9.11. a 14.12., těšit se můžeme i na vzlety a přistání.

Výlety v okolí

  1. Blízko odtud je oppidum Závist, což je prima procházka lesem pro malé chodce a nebo rodiče, které své děti nosí. Kolo bych dětem moc nedoporučovala, protože to je do kopce. Výlet je ze Zbraslavi od vlaku dlouhý asi 3-4 kilometry
  2. Pěkná procházka s kočárkem nebo s dítětem na odrážedle/kole se dá naplánovat i v Břežanech, o tom si můžete přečíst tady.
logo

Pozor, zookoutek byl v březnu 2020 trvale uzavřen.

Toto již neplatí: Dole na Zbraslavi je minizoo s několika lesními zvířaty, koutek je to skromný a bývá bohužel cílem vandalů. Toto místo potkáte, když půjdete ze Zbraslavi na Oppidum, je tu parkoviště, blízko je ale i autobusová a železniční stanice.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.