Restauraci Na krásné vyhlídce se daří stále se vylepšovat hlavně co se týká malých návštěvníků. Kromě dětského koutku uvnitř restaurace si děti užijí i docela velké hřiště venkovní (pískoviště s bábovičkami, houpačky, trampolínu, klouzačku a domek), ale i minizoo se slepicemi, kohoutem, prasaty, králíky, kozami a ovcemi. Majitelé prosí zvířátka nekrmit. Kdo má štěstí, může se potkat i s mazlivou kočkou.

Najíst se můžete v restauraci, na terase, využít můžete ale i kiosek nebo gril. Parkování je tu zdarma, míst je k dispozici asi 20. Když je pěkně, doporučujeme přijet co nejdřív, ideálně před 10. hodinou. Když jsme u toho, chtěla bych říct, že když je nádherný víkend, je tu hodně lidí. Doporučuji návštěvu spíše ve všední dny.

Výlet pro malé chodce nebo pro rodiče s dětmi v kočárku – z Krásné vyhlídky na Drábské světničky

Jde se stejnou trasou tam i zpět. Dohromady je trasa dlouhá 3 kilometry, se čtyřletým dítětem, které šlo po svých, jsme trasu ušli za 2 hodiny velmi pomalou chůzí. V některých částech je trasa zdvojená a má jednu variantu terénní po vyhlídkách či skalami a druhou vhodnou pro kočárek. Co se týká mého oblíbeného Studeného průchodu, myslím, že jím klasický kočárek projede, ale tuto dlouhou skulinu lze také objet okolo.

Cestou potkáte několik zastávek moc pěkně udělané dětské naučné stezky, více o ní níže.

Skalní hrad Drábské světničky se pro návštěvníky otevírá na apríla, přístupný je vždy od dubna do října. Časy se měsíc od měsíce liší, určitě je ale otevřeno 9-16, v létě i déle. Vstupné se prý většinou nevybírá, pokud ano, je to asi 35 Kč za dospělého, 20 Kč za dítě. Hrad není bezbariérový, právě naopak.

Dětská naučná stezka Příhrazskými skalami – trasa pro trochu zdatnější

Pokud jdete na výlet s dětmi, které je možno nést i v nosítku nebo jsou už schopné ujít delší trasy, doporučuji vám tuto naučnou stezku, která je parádně udělaná, hravá a interaktivní. Stezka je dlouhá 9 kilometrů a má 20 zastavení, kde se dozvíte něco o zvířatech, rostlinách, ale třeba i loupežnících. Čeká je pexeso, různé kvízy i skok daleký.

Doporučené parkování: parkoviště pod skalním hradem Valečov. U něj je občerstvení (otevřené od jara do podzimu) a je tu také první zastávka naučné stezky.

Trasa trvá „dětskou“ chůzí asi 6 hodin. Cesta vede přes skalní hrad Valečov, vrchol kopce Mužský, odkud je krásný výhled na České středohoří, Lužické a Jizerské hory a Krkonoše, dále se jde přes Krásnou vyhlídku a Drábské světničky zpět.

Občerstvit se dá kromě parkoviště i na Valečově (v sezóně) a na Krásné vyhlídce.

Pokud sem chcete jet MHD, vězte, že do blízké Bosně jezdí autobus z Mnichova Hradiště a Kněžmostu.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.