Nad obcí Zdice se tyčí nevelký kopec s názvem Knihov. Vede na něj okružní naučná stezka. Cestou potkáte kromě naučných panelů, mnoha posezení a několika vyhlídek i hravé prvky. Stezka je dlouhá asi 4 km, ale dala by se v případě potřeby i zkrátit. Prvky se hodí nejvíc pro děti školkového a nižšího školního věku.

logo

Doprava do Zdic

Do Zdic se snadno dostanete autem po D5 (asi 40 minut z centra Prahy), vlakem nebo autobusy. O víkendu lze dobře parkovat třeba u zdravotnického střediska, ale parkovat lze kdekoliv, nejsou tu placené zóny.

logo

Procházka a lesopark

  • Naučnou stezku jsme šli proti směru hodinových ručiček, takže byly hravé prvky na konci cesty jako odměna.
  • Výlet ale naplánujte obráceně, pokud chcete jít prudší schody nahoru a ne směrem dolů. Také naučné prvky jsou očíslované po směru hodinových ručiček.
  • Výlet se nedá celý ujít s kočárkem. Místy je cesta úzká, prudší a nebo jsou na ní schody.
  • Kromě spousty hravých prvků tu najdete i hřiště na pétanque, houpačku, posilovací stroje pro dospělé a běžecké okruhy.
  • Jedno dětské hřiště potkáte i u základní školy.
logo

Občerstvení

V lesoparku je mnoho laviček i stolů, takže je fajn jídlo si přinést. Pokud se chcete najít v hospůdce nebo cukrárně, je toho tu na výběr víc. Vyzkoušeli jsme zahrádku v Restauraci U Zímů, kde mají i malé dětské hřiště. Zmrzlinu jsme si dali v Cukrárně U Johanů. Velmi doporučovaná je kavárna s herničkou Elce Pelce.

logo

Další fotky

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.