Na turisticky oblíbený hrad doporučuji vydat se na výlet ve všední den (kromě pondělí). Parkování je placené, o víkendu se tu hledá místo ztuha. Je možno parkovat na pár místech mimo parkoviště (jedna vychytávka je parkování u hotelu Kokořín – tam je parkování jen pro hosty hotelu, ale lze si zaplatit parkování na jeden den, stojí to přibližně 60 Kč).

Trasa

Od parkoviště je možnost dvou tras: jedna delší po asfaltce (vhodné pro kočárky) a druhá prudší, ale kratší lesem po schodech (tahle trasa je vhodnější pro bosé nožky). Cesta není nijak dlouhá, úplně v pohodě ji zvládnou i malé děti (tříletá dcera šla taky bosa). Před vstupem na hrad je trošku složitější terén pro kočárky (skála).

Na Kokoříně

Na nádvoří je vstup zdarma. Je tu možnost vstupu na věž cca 30 Kč a nebo pak prohlídka vnitřních zachovalých prostor hradu a hradeb (ta je s průvodcem, tam jsme ale nebyly). Na hradě je možné koupit pouze pití, suvenýry a turistické předměty a to na pokladně hradu (proto doporučuji jídlo s sebou). U hradu je pískovcová skála, dá se prolézat a zabaví děti poměrně na dlouho.

Občerstvení

Dole na parkovišti je stánek (nebyly jsme tam, ale byla tam Kačaba, ve stánku prodávají spíše jídla typu párek v rohlíku a sladkosti; přečtěte si tady o jejím výletu na druhou stranu údolí s výhledem na Kokořín), pak restaurace Pobuda (středně dobrý, středně drahý, je to tam jediný místo na jídlo, tak není možnost výběru), vedle toho stánek s výbornou točenou zmrzlinou.

Výlet se dá ještě spojit s okolím rybníka Harasov (od roku 2018 tam je taky placené parkoviště). Zajímavost: u Harasova je skalní byt a nějaké reliéfy ve skále (neviděly jsme, máme v plánu navštívit).

logo
logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.