Růžový hřeben se táhne od Kvádrberku, což je výrazná skála v Děčíně, směrem do Hřenska na pravém břehu Labe. Na mnoha místech si můžete užít výhledy do kaňonu, jednou z míst s krásným rozhledem je Růžová vyhlídka. Celá červeně značená trasa je dlouhá 16 kilometrů, takže se samozřejmě nehodí pro malé děti. Když si vyberete některou z částí trasy, je to parádní výlet i pro rodiny s malými dětmi.

Růžová vyhlídka

Výlet z Ludvíkovic na Růžovou vyhlídku

Okruh je dlouhý 5 kilometrů a tak ho ujde cca pětileté dítě. My jsme sem šli se čtyřletým, který tolik neujde, ale protože byl zrovna sníh, vzali jsme boby a místy ho vezli na nich. Malou roční dceru jsem nesla v nosítku. Výlet trval přesně dvě hodiny poměrně pomalou chůzí.

Do Ludvíkovic se dá dojet autobusem z Děčína. A nebo sem vyražte autem, přičemž doporučuji parkovat u hřbitova.

Po cestě se narazí na krásnou vyhlídku Spálenisko, odkud je vidět jak kaňon Labe, tak i Růžová vyhlídka, na kterou jdeme. Není tu žádné zábradlí, tak pozor na děti.

Pak se dorazí na Růžovou vyhlídku, tam už zábradlí je a hlavně je odtud nádherný výhled. Může tu pěkně foukat. Posedět se dá na lavičce.

Výlet jsme naplánovali jako okruh, vyznačila jsem ho tady. Nehodí se to pro kočárky.

Další výlety na hřebeni

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.