Tohle je úplně úžasný podzimní výlet, ale krásné to tu bude samozřejmě v každém ročním období, jen sem nechoďte při náledí. Překvapilo mě, že jsme tu téměř nikoho nepotkali.

Parkování

Parkoviště Kokořín – Podhradí (toalety, občerstvení, parkovné cca 60 Kč/den), dostat se sem dá ale i autobusem z Mělníka.

Trasa výletu a vyhlídky na Kokořín

Vydali jsme se po zelené (Podhradská cesta) a dostali se po ní na okruh, který je značen červeně. Je jedno, kterým směrem se okruh jde. Nám se líbila varianta po směru hodinových ručiček, protože ten nejhezčí výhled na Kokořín na nás čekal na konci jako zlatý hřeb výletu. Na vyhlídky značené na mapě se vyplatí jít, výhledy jsou krásné.

Malí výletníci aneb jak jsme šli s dětmi

S sebou jsme měli jednoho většího zdatného turistu, jednoho tříletého turistu, který opravdu nemá rád chůzi, avšak baví ho složitější terén a schody, a jedno půlroční mimino. A cesta byla tak akorát schůdná, aby to šlo v pohodě zvládnout i s miminem na břiše. V takovémto složení nám 5,5 km dlouhý výlet trval 3 hodiny.

Výlet není vhodný na kočárek. Mapu jsem vám vyznačila tady.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.