Úholičky mají tři místa, kde si děti i dospělí mohou pohrát a posedět. Okruh po hřištích není delší než 2 kilometry a zvládnete ho i s kočárkem, který umí i trošku těžší terén, třeba pěšinu na louce nebo lesní cestu, po které jezdí traktory. Do Úholiček se dostanete autem (parkovat lze na Návsi), vlakem (od nádraží na Náves je to asi 1,5 km) a nebo autobusem 350, který sem jezdí z Dejvické.

Hřiště Náves

Je postaveno hned u Návsi a hodí se pro všechny věkové kategorie. Nechybí tu nic z klasických dětských her. Dá se tu i projet na odrážedlech. Povrch je barevný, gumový. Vyzdvihla bych i to, že stojí ve stínu vzrostlých stromů.

logo

Švestkovna

Švestky tu už nenajdete, byly totiž vykáceny kvůli napadení škůdci. Najdete tu ale skvělý prostor plný dětských her a posezení. Nechybí lanovka, houpačka, klouzačka, lanový most a altánek s ohništěm, kde se dá opékat.

logo

Obří houpačka

Necelý 1 kilometr odtud je třetí dobrota. Ony se ty dětské hry a atrakce plus mínus stále opakují, ale místní obří houpačka je pro mě opravdu originální. Mohou se na ní houpat dospělí, ale i malé děti, u kterých víte, že se budou pevně držet a nepustí se.

Výlet jsme zakončili obědem v restauraci Na Statku, která stojí na Návsi obce Úholičky. Chutnalo nám tu a obsluha byla milá, jen to čekání s malými dětmi není zrovna můj koníček. Chutnaly nám limonády plné ovoce.

S ročním a dvouletým dítětem (obě v kočárku) a čtyřletým chodcem nám výlet trval asi 2,5 hodiny. Děkuji Míše a její malé, že nás na výletě doprovodily, s parťákama je to vždycky mnohem příjemnější!

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.