Rozhledna Skalka

Rozhlednu Skalka doporučujeme obzvlášť ve dnech s výbornou viditelností. Pak je totiž krásně vidět Krušné Hory, České Středohoří, Jizerské hory, Krkonoše a Orlické hory. Možná i Lužické. Dále je hezky vidět i solitéry Ralsko a Bezdězy. Údajně je vidět i Praděd! Rozhlednu najdeme u obce Vyžlovka a nenavazuje na trasu v lokalitě Voděradské bučiny, my se na ni stavujeme cestou autem tam nebo zpět.

Něco málo o rozhledně:

  • otevřena v prosinci 2011
  • výška rozhledna: 25 m
  • počet schodů: 105

Voděradské Bučiny – národní přírodní rezervace

Parkování: ještě jsme nepřišli na lepší místo než je konec obce Jevany. Do Jevan jede i autobus z pražských Hájů.

Naše neoblíbenější trasa je dlouhá 8,5 km, turistickou chůzí trvá asi 3 hodiny, s méně zdatnými mrňavými turisty klidně i 4 hodiny. Mapu trasy najdete tady. V Jevanech přejdeme přes hráz rybníka, pak se vydáme podél rybníků po červené, potom žlutou nahoru a po modré zpět do Jevan.

Trasu lze i zkrátit, možností je hodně…

Cesta je vhodná jak pro chodce s dětmi v šátku nebo nosítku, pro kočárky, ale i pro kola, i ty s vozítky Chariot. Cesta na kola se dá i prodloužit, cyklostezek je v místních lesích hodně. Po cestě se děti zabaví hrou „co les dal“, u nás vede nejvíc házení kamínků do rybníka a hledání hub (muchomůrek). Cestu lemují naučné panely pro malé i velké čtenáře. Občerstvení ani hřiště po cestě není, prostě jen nádherný les.

Vzhledem k tomu, že jde o bučiny, nejkrásnější je to tu na podzim, kdy zlátnou stromy. Říkám si, že to je snad nejhezčí podzimní místo, co znám!

Voděradské bučiny – fotogalerie

Za fotky děkuji babičce a dědovi, kteří sem občas chodí s námi.

Další výlet v okolí

Docela blízko jsou i Mnichovice a naučná stezka Krásné vyhlídky, o které píšu tady.

Napsat komentář

Zavřít menu