Poblíž Koloděj bývala nejprve skála a po vytěžení kamene se tu založila skládka… To nám to pěkně začíná… 😀 Ale! Pak se ale tohle území povedlo revitalizovat a vytvořit příjemné místo, kde se člověk projde, zacvičí si a rozhlédne se do světa. Herní nebo cvičící prvky jsou vhodné pro děti tak asi od osmi let, některé ale zvládl i náš čtyřletý syn. Poblíž vrcholu je umístěna dřevěná socha připomínající keltské osídlení. Místo jsme navštívili při dobré viditelnosti a bylo pěkně vidět Krkonoše, Jizerské hory, Bezdězy, Milešovku, Říp a další.

Parkovat se dá pohodlně u hřbitova a školky. Je to sem kousek pěšky i ze zastávky Koloděje, kam jezdí autobusy z Černého Mostu a Skalky.

Procházku po tomto zatravněném kopečku zvládla pěšky po svých i 1 a čtvrt roku stará dcera, délka není ani 1 km. Dceru nejvíc bavily kytky, hlavně odkvetlé pampelišky. Strávili jsme tu s pohráním si a rozhlížením do kraje asi 1 hodinu.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.