Na naučné stezce Keltská stezka jsou kromě naučných panelů umístěné i různé hry pro děti. I když se na mnoha místech dočtete, že stezka je nenáročná, jako rodič malých dětí bych ji zařadila mezi náročnější.

Nedoporučila bych se sem vydat s kočárkem, i když znám případy, které to s ním zvládly. Cesta je místy úzká, kamenitá a strmá. Těžké úseky se sice dají obejít, ale pak zase přijdete o hry a to by byla škoda.

Doprava

  • autem: Točná (třeba ulice Na Stráňkách), Závist nebo Zbraslav.
  • autobusem
  • vlakem: Praha – Zbraslav

Naučná stezka

Protože jsem slyšela, že stezka je trochu těžší, vydali jsme se, až když byly dceři 3 roky a zvládla to dobře. Je to takový průměrně šikovný chodec. Cesta je dlouhá jednosměrně jen 3 km. Dá se jít jinou cestou zpět. Pokud je pro Vaše děti 6 km moc, můžete se jako my otočit v půlce (u přístřešku).

Byl to pěkný březnový výlet, ale v zelenějším nebo podzimním období to tu musí být ještě krásnější. Určitě se sem vrátíme.

O žádném občerstvení tu nevím, poraďte nám v komentáři. 🙂

Pár fotek

logo

Tipy na výlety v okolí

  • Parádní je hřiště u letiště Točná. Podle názvu by se dalo usoudit, že je to kousek od stezky, ale není to tak, cesta je z Točné dlouhá 3 km, takže pokud to vaše děti neujdou, chce to přejet autem.
  • Pokud chcete ještě něco dalšího, kam se dá od stezky dojít, na Zbraslavi se nám velmi líbil Lesopark Belveder.
  • Pro fajnšmekry: naučnou stezkou Keltská stezka tam a naučnou stezkou Dolní Břežany přes hradiště zpět. Tak bych si to naplánovala, kdybych šla jen s mužem a nebo měla děti staršího školního věku. Dělá to asi 14 km.

Jen malé upozornění: Zookoutek poblíž nádraží Zbraslav je dlouhodobě uzavřen.

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.