Tohle muzeum jsem si vždycky představovala jako fajn pro dospělé a to je vše. Jenže zemědělské muzeum se v poslední době dost změnilo a stále v něm pilně pracují na dalších a dalších novinkách. Jak bych to nějak krátce popsala… Je to jednoduše OBŘÍ HERNA pro děti. Od sklepa až po střechu jsou tu samé zajímavosti pro děti, interaktivní výstavy, na dvorku pár zvířat, výhled na celou Prahu ze střechy (dobře, ten děti moc neocenily, ale pohrály si aspoň s kamínky…) a tak dále.

Doprava

Zemědělské muzeum stojí hned vedle Technického muzea. Před nimi je mnoho parkovacích míst, parkování se platí v automatu. Blízko je i tramvajová zastávka.

Občerstvení

V zimní sezoně tu není možnost občerstvení, proto jsme měli jídlo s sebou. V teplejších měsících prý na dvoře funguje bufet/restaurace (zatím nevyzkoušen na vlastní pusu).

Co děti i vás uvnitř čeká?

Okruh pro traktůrky, střílení z pušky na jeleny (ne doopravdické!), elektronické hry, prolézačka a skluzavka, záhon s mrkvemi, stolky s modelínou a další spousta různých kvízů a interaktivních her. Koza (přesněji ovce kamerunská) na dvorku si přišla jen pro pomazlení.

Podle mého je to tu perfektní už pro děti, které umí chodit. A ty menší je možno poponést třeba v nosítku (doporučuji) nebo vzít do kočárku, mají tu výtahy nebo se dá kočár pár schodů snést. Pro malé děti je to tu lepší než vedlejší Národní technické muzeum.

Návštěvnost je spíše nižší. Zřejmě o jeho kvalitách ještě veřejnost neví. Byli jsme tu v zimní víkendový den, kdy bylo venku vyloženě hnusně, což vždycky láká k návštěvě podobného místa a bylo tu nečekaně poloprázdno, takže jsme se s dětmi u expozic netlačili a vše si pohodlně vyzkoušeli.

Webové stránky muzea najdete tady. V okolí doporučuji procházku po Letné nebo přejet kousek dál do Stromovky, na obou místech lze najít dětská hřiště a příjemná občerstvení.

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.

Napsat komentář