Národní zemědělské muzeum jsem si vždycky představovala jako fajn pro dospělé a to je vše. Jenže tohle muzeum se v poslední době dost změnilo a stále v něm pilně pracují na dalších a dalších novinkách.

Jak bych to nějak krátce popsala… Je to jednoduše obří herna pro děti. Od sklepa až po střechu jsou tu samé zajímavosti pro děti, interaktivní výstavy, na dvorku domácí zvířata a tak dále.

Ze střechy je úžasný výhled na celou Prahu ze střechy, ten sice děti moc neocení, ale bavilo je hrát si s kamínky a v létě jsme se společně zastavili u záhonků s různými plodinami.

Doprava

Zemědělské muzeum stojí hned vedle Národního technického muzea. Před nimi je mnoho parkovacích míst, parkování se platí v automatu. Blízko je i tramvajová zastávka.

Občerstvení

Na dvoře je v teplých měsících otevřené bistro. Pochutnali jsme si na domácí pizze na tenkém těstě, mají i pár dalších dobrot a výborné nápoje. Okolo se procházel nejeden kur, což se líbilo hlavně dětem.

Co děti i vás uvnitř čeká?

Okruh pro traktůrky, elektronické hry, prolézačka a skluzavka, záhon s mrkvemi, stolky s modelínou a další spousta různých kvízů a interaktivních her.

Podle mého je to tu perfektní už pro děti, které umí chodit. A ty menší je možno poponést třeba v nosítku nebo vzít do kočárku, vše přístupné výtahem včetně místnosti s traktůrky v suterénu.

Návštěvnost zemědělského muzea je spíše nižší. Zřejmě o jeho kvalitách ještě veřejnost neví. Byli jsme tu v zimní víkendový den, kdy bylo venku vyloženě hnusně, což vždycky láká k návštěvě podobného místa a bylo tu nečekaně poloprázdno, takže jsme se s dětmi u expozic netlačili a vše si pohodlně vyzkoušeli. I v horký letní den jsme tu byli téměř sami a přitom tu bylo tak příjemně.

My tu s dvěma malými dětmi obvykle trávíme několik hodin a to jdeme zejména po věcem, které jsou tu připraveny pro tuto generaci. Kdybych si chtěla prohlédnout a přečíst vše, bude to bez problémů celodenní výlet.

V okolí doporučuji procházku po Letné nebo přejet kousek dál do Stromovky, na obou místech lze najít dětská hřiště a příjemná občerstvení.

Fotogalerie

Letní návštěva

Zimní návštěva

logo

Pokud se vám článek líbil a nebo si myslíte, že by byl pro někoho přínosný nebo inspirativní, neváhejte a sdílejte ho s přáteli.